Max van Dietschland |
25 augustus 2007 17:02 |
Vorige week ben ik naar de IJzerwake geweest en net zoals vorig jaar ga ik als inwoner van Diksmuide naar de IJzerbedevaart. Vorig jaar waas de eerste keer sinds de breuk met de IJzerwake, toen was het de bedoeling dat de IJzerbedevaart radicalere bezoekers nodig heeft om zelf weer radicaler en dus op het juiste spoor te komen. Deze keer ga ik opnieuw en als het mogelijk is, zal ik Yves Leterme persoonlijk feliciteren voor zijn standvastigheid en zijn verantwoordelijkheidszin. Leterme is de eerste die na decennialang postjespolitiek echt gaat voor zijn weliswaar bescheiden Vlaams programma, maar we moeten het hem nageven, een woord is bij hem toch momenteel een woord.
Het laatste jaar heb ik ook ingezien dat ook gematigde Vlaamse bewegingen en partijen zijn nut kunnen hebben. Immers deze kunnen veel makkelijker indringen in het politieke systeem en het Belgische onding tot crissisen laten leiden.
Vlaams Belang is uiteraard een schitterende stok achter de deur. Zonder het Vlaams Belang was deze crisis niet mogelijk geweest. Ik durf zelf meer zeggen, de politieke invloed van het Vlaams Belang is vandaag nog nooit zo groot geweest in de nationale politiek. Maar we hebben daarvoor gematigde Vlaamse partijen nodig die een deel van het Vlaams Belang programma overnemen. Beiden hebben dus zeker hun nut. Het Vlaams Belang jaagt met succes NVA op, de NVA jaagt op haar beurt CD&V op en die laat het na decennialange tjevenpolitiek ook toe. En CD&V dwingt op haar beurt zelfs de VLD om de Belgicistische trom toch voor even aan de kant te schuiven. De echte crisis lijkt er misschien wel aan te komen, al moet Leterme wel zijn koers blijven aanhouden. Leterme wordt afgebroken in de media (Waalse media + het pro liberale HLN) als diegene die gefaald heeft enzovoort. Het is aan ons om hem openlijk te steunen. Want wie eindelijk de extreem progressieve wanconstructie België wil slopen met zijn loges, zijn salonsocialisme, zijn oneindig aantal vreemdelingen, zal zowieso ook moeten rekenen op het Kartel CD&V/NVA. Wij VB'ers moeten de druk op de ketel houden, maar sommigen moeten stoppen met het constant bashen van het kartel, want we zullen ze nog nodig hebben in de toekomst. ;-)
|