Jazeker |
27 september 2007 21:40 |
De lotgevallen van Kim, Anna List, Uh-huh en Trajanu$
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Trajanu$
(Bericht 2961615)
Wel, in de huidige quasi (wegens ondoorzichtig, inefficiƫnt en onlogisch gestructureerd) federale 2partijenconstellatie (vlamingen en walen) waarbij de vlamingen meer en de walen minder bevoegdheden willen decentraliseren, is het volgens mij een slechte taktiek om de nadruk te leggen op al die bevoegdheden die u federaal wenst te houden, wanneer ook Bplus uiteindelijk grosso modo meer bevoegdheden wil decentraliseren naar het regionale niveau.
De vraag is: waar ligt de klemtoon op: willen jullie de quasi federale staat verder federaliseren, dan zullen er meer en homogenere bevoegdheden moeten geregionaliseerd worden. Dat doe je dus volgens mij niet door vnl te benadrukken wat jullie in feite allemaal niet terug willen centraliseren.
|
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Trajanu$
(Bericht 2961617)
Belgiƫ is trouwens gedoemd om te verdwijnen. Ik verwijs naar een Duits filosoof\politoloog wiens naam mij nu ontglipt en ooit schreef dat een systeem met 2 partijen en verschillende breuklijnen niet werkbaar is.
|
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Anna List
(Bericht 2961625)
al eens over niet asymetrische federalisering nagedacht ?
|
En blijft nu uit mijne quote topic!

|