![]() |
Kan Yves Leterme de opdracht niet aan?
Citaat:
|
de kas is leeg... Tis de zeggen: de belgische kas.
Vlaanderen is schuldenvrij. Tijd voor iedereen in vlaanderen om de conclusies te trekken. Ook diegenen die nog steeds geloven dat de sociale zekerheid op poten kan gehouden worden in een belgisch kader. |
Het is vrij belachelijk om YLT met de vinger te wijzen terwijl de volledige schuld bij 8 jaar paars ligt en bij de huidige liberale en Waalse eisen.
|
Citaat:
|
Ik vind in het opiniestuk enkele goede passages zitten, sommigen herkauwd, maar de schuld volledig bij YLT leggen gaat te ver. Hij had beter wat ingezoomd op de interne strijd en messentrekkerij bij CD&V.
Akkoord de man heeft een imagoprobleem maar is daarom niet onbekwaam. |
Citaat:
|
Citaat:
Ik ben ook van mening dat men BHV beter door de kamer laat splitsen dan een akkoord trachten te bereiken tijdens regeringsonderhandelingen, maar wie heeft voor deze erfenis gezorgd? |
YLT had wel in juli moeten inzien dat het toen raak had moeten zijn.
Nu is er de sense of urgency, er moet een regering gevormd worden , dat betekent inleveren als je premier wil worden . Bovendien had hij moeten voorzien dat er een onverkwikkelijk BHV-binnenlandse zaken commissie verhaal aankwam , wat veel gezichtsverlies voor CD&V (v.b. Doomst) oplevert.De "dringende"behandeling was juni gestemd. ik vrees zo een beetje het scenario:"we hebben al akkoorden over zoveel deelaspecten, laat ons nu maar snel dit en dat slikken ." anders gaat de zwarte piet naar.... |
Citaat:
|
Niemand kan deze ziekelijke belgische constructie nog van de ondergang behoeden. In het "beste" geval kunnen ze haar voortbestaan nog een aantal jaar rekken.
Het is gewoon onmogelijk om nog democratisch te kunnen regeren binnen een belgische context, met of zonder Yves Leterme. |
Citaat:
|
Indien je niet kan waarmaken hetgeen je volop belooft tijdens je verkiezingscampagne, ben je slecht bezig. Leterme is ver van een groot staatsman. Leterme is een hype, zoals Stevaert een hype was. En de coalitie met de liberalen is "van moetens" (niet van harte). ALS hij ooit Eerste Minister wordt, zal het niet voor lang zijn.
|
Wat mij vooral stoort is de kortzichtigheid. Men ziet dat het federale systeem niet werkt dus gaan we nog een beetje aan het systeem mangelen in plaats van eens een ander systeem vb. een confederatie te overwegen.
|
Citaat:
Anna list haar catch22 nogmaals benadrukt. Citaat:
|
Citaat:
Eigen schuld dikek bult, had hij maar voor zijn KIEZERS moeten zorgen ipv de kiezers in het zuiden...8-) |
17% van de Vlaamse bevolking is natuurlijk niemand.
|
Citaat:
|
Citaat:
Waar hij wel van zijn voorganger grondig verschilt is dat hij meer rekening houdt met wat de Vlamingen willen. Verhofstadt veegde overal zijn gat eraan, zolang zijn postje maar veilig was. |
Citaat:
|
"Niet aankunnen" is nogal grof door de bocht als we zien hoe,ondanks alles,de BHV- en de Staatshervormingsstandpunten op tafel BLIJVEN liggen.Deze "niet-aankunner " weet heel goed dat dit de vragen zijn die IN ZIJN WACHT moeten opgelost of weggesmeten worden...,en niet in een klasseerbak gestoken zoals in vorige rondes.
Eerlijk gezegd,wie anders zou het wel "aankunnen" zonder verkiezingsbeloften in te slikken (en wel wetende dat zijn politieke carriere dan op de laatste benen loopt) wordt nu 11 november de wapenstilstandsdag? :? |
| Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:22. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be