Montalcino |
17 november 2007 08:12 |
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vooruit
(Bericht 3077915)
Dat heeft gedeeltelijk te maken met het Britse idee dat als België uit elkaar valt dat dan ook de EU nooit meer zal zijn dan een economische unie. En voormits de gemiddelde Brit niet echt pro-EU is vinden ze dat fantastisch. Wat hen echter ontgaat is dat België zowat het omgekeerde van de EU is.
|
Er is een Vlaams-nationalistische publicist die hier misschien onbekend is, maar die wel op veel respect kan rekenen in de Angelsaksische pers, met name Paul Beliën. Deze man doet regelmatig vuurtje-stook tegen België in de Engelstalige pers en heeft daarbij zelfs connecties tot in het Witte Huis (de speechschrijver van Bush jr. is een vriend van hem).
Zijn stelling is dat België net gelijk staat met de EU en heeft met die thesis zijn doctoraat behaald in het UK. Die tekst staat model voor het boek "A Throne in Brussels". Ik zou de impact van dat boek niet onderschatten in intellectuele Britse kringen, want met hun anti-EU houding probeert Beliën het anti-Belgische wagentje eraan te koppelen.
Ik vraag me af of de recente pro-onafhankelijkheidsberichten o.a. in The Spectator niet een gevolg zijn van deze man.
|