Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Openbaar vervoer privatiseren + liberaliseren? (https://forum.politics.be/showthread.php?t=99256)

Don Geronimo 11 december 2007 19:41

Openbaar vervoer privatiseren + liberaliseren?
 
Wat is uw mening?

Dimitri 11 december 2007 23:35

Dat ligt eraan wat je onder privatiseren en liberaliseren verstaat, en wat met laten zoals het is (de Belgische situatie?).

Ik vraag me ook af wat de optie "een Europees openbaar vervoer" moet inhouden: een Europees superstaatsbedrijf voor openbaar vervoer o.i.d.?

Ik denk dat een publiek-privaat openbaar vervoer het beste functioneert. Dat wil zeggen een openbaar vervoer waarbij de overheid de regie in handen heeft en private partijen de diensten uitvoeren. De infrastructuur blijft in handen van de overheid en die bepaalt aan de hand van de eigen wensen en eisen welke private partij de diensten op die infrastructuur uitvoert. Maar de overheid mag wat mij betreft ook besluiten het vervoer zelf (via een zelfstandige vervoersmaatschappij, die evt. ook kan deelnemen aan aanbestedingen) uit te voeren als er geen private partijen aan de wensen en eisen voldoen. Het mag immers niet zo zijn dat een dienst dan ophoudt te bestaan; het openbaar vervoer heeft ook een maatschappelijke rol te vervullen.

Vorenus 11 december 2007 23:36

50% van de diensten van de Lijn zijn al in handen van pachters.

lombas 11 december 2007 23:39

Als privatiseren gelijk staat aan dwangmatig meer bedrijfspostjes voor aftandse partijbonzen creëren, nee dank u.

Als privatiseren gelijk staat aan "Ok, we hebben er vanaf ... NU niks meer mee te maken", graag dan.

Jammer genoeg neigt het Belgische model altijd naar de eerste vorm (zie energiemarkt).

Dimitri 12 december 2007 00:08

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door lombas (Bericht 3141022)
Als privatiseren gelijk staat aan dwangmatig meer bedrijfspostjes voor aftandse partijbonzen creëren, nee dank u.

Als privatiseren gelijk staat aan "Ok, we hebben er vanaf ... NU niks meer mee te maken", graag dan.

Jammer genoeg neigt het Belgische model altijd naar de eerste vorm (zie energiemarkt).

In België gelooft de meerderheid van de politiek nog niet in verzelfstandiging, laat staan liberalisering. Men is gewend alles vanuit de politiek te bepalen en het liefst blijft men dat doen, zo lijkt het. Waarschijnlijk verandert dat niet eerder dan wanneer Europese regelgeving verzelfstandiging of privatisering oplegt.

Ik vind het alvast jammer dat Vlaanderen zich niet afzet tegen dit Belgische beleid. In plaats van een Vlaamse vertegenwoordiger in de raad van beheer van de NMBS, had men beter de overheveling het beheer over de infrastructuur kunnen opeisen. Als Infrabel opgesplitst wordt in een Vlaamse en een Waalse spoorbeheerder, kan Vlaanderen zelf gaan bepalen wie er over het Vlaamse spoor rijdt. Dat hoeft dan niet perse meer de NMBS te zijn, die net als de NS destijds weinig op lijkt te hebben met spoorvernieuwingen als integratie van trein en tram/metro (lightrail), het inzetten van lichte treinen die tezelfdertijd meer stations kunnen bedienen, decentralisatie, etc.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:43.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be