Los bericht bekijken
Oud 31 juli 2022, 19:22   #14
Pandareus
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 24 maart 2014
Berichten: 78.038
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door quercus Bekijk bericht
De Grand Old Party is goed op weg om van de USA een theocratie op zijn Iraans te maken. Ook de druk van de Trump-fanaten is er ondraaglijk geworden. Nog maar een goeie maand geleden las ik in The Economist een artikel waarin onderstreept werd hoezeer bij de Trumpisten elke kritische stem gesmoord wordt. Zelfs diegenen die nog een greintje gezond verstand hebben en niet alles van Trump willen slikken durven hun bek niet openen.
De shift in de VS politiek naar religioterie is voor ons hier in west europa quasi onbegrijpelijk. Het lijkt wel de tegenpool van de secularisering die toch echt wel dominant is in heel west europa.

En dat neemt vreemde vormen aan : Amerikaans-joodse filantropen die conservatieve GOP politici vanuit de evangelische sekte met gigantische hoeveelheden geld sponsoren.
En dan de Über-opportunist Trump die zelf atheïst is maar die in die mengelmoes van religioten de ideale bondgenoot weet te vinden.

De ergste gekkies zijn de evangelische christenen, dat neemt echt sektarische vormen aan. En net met dat soort zeloten zat een Sheldon Adelson deals te maken.

Religieuze netwerken die via achterkamertjespolitiek en dikke enveloppes vol dollars langzaam de politieke macht overnemen om zo hun belachelijke bijbelse toekomstdromen te hopen te realiseren. Kingdom come bullshit en zo.
Die gasten geloven echt in de premillennialists theorietjes dat de tweede komst van de heiland een rijk van duizend jaar gaat aankondigen vanuit Israël.

Elke normale mens weet dat dit totaal 'koekoek' is, maar die evangelicals geloven daar echt in. Mike Pence bv zit in die hoek. Het is niet voor niets dat Adelson nog met gigantische sponsoring die conservatieve kliek van Newt Gingrich is beginnen sponsoren. Dat was omdat die daar zijn weg richting het witte huis in zag. Met Gingrich is het niet gelukt, later met Trump wel.
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel Bekijk bericht
...De Wever is een klootzak, en dit op meerdere vlakken. O.a. wat betreft zijn Blokhaat en zijn walgelijke kontenkruiperij in het stronthol van de partijen die hem een mes in de rug staken...
Pandareus is nu online   Met citaat antwoorden