Los bericht bekijken
Oud 14 augustus 2022, 13:39   #14375
Hoofdstraat
Secretaris-Generaal VN
 
Hoofdstraat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2017
Berichten: 26.369
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door StV Bekijk bericht
En wat is het uiteindelijk verschil buiten de curator en de handelsrechtbank?
Een faillissement is veel slechter, lijkt me niet moeilijk te begrijpen. Als je gewoon stopt dan kun je iets nieuws opstarten of in loondienst gaan, ik vermoed dat veel zelfstandigen nu kiezen voor zekerheid nu er zo'n groot tekort is in de arbeidsmarkt.

Elke maand starten er ook 10-20.000 bedrijven, dus uiteindelijk niet zo speciaal. Het belangrijkste zijn de failissementen en die zijn historisch laag vanwege de corona-steun al is dat maar een tijdelijk gebeuren.

De inflatie is een gigantisch probleem maar iedereen ziet het aankomen en een deel van de bedrijven wacht het niet af en stopt nu het nog kan. Het positieve van de huidige crisis is dat het relatief traag verloopt en iedereen ziet het aankomen, met de coronabuffer is er nog wat tijd om je schrap te zetten. Het grote slachtveld zal uiteraard in de 3de wereld zijn, zij vangen weeral eens het gros van de ramp op. Allemaal vanwege een ziekte waar ze nauwelijks last gingen van hebben, wat een zieke grap.
Hoofdstraat is offline   Met citaat antwoorden