In normale tijden moet je de vrije markt zoveel als mogelijk vrij laten spelen.
Voor "broodnodige basis"behoeften, is er altijd een verzachting van de harde kanten van de vrije markt, ook in normale tijden. Sociale woningbouw en huursubsidies, goedkope leningen zoals bij het woningfonds van de bond grote jonge gezinnen ...
In abnormale tijden, mag er gerust meer ingegrepen worden. Liefst natuurlijk goed doordacht, want nefaste neveneffecten kunnen gemist worden als kiespijn.
Vandaag las ik nog een tweet: "die sossen denken natuurlijk niet aan de weduwe van een zelfstandige, die leeft van een karig pensioen, aangevuld met de huur die zijn ontvangt van één woning".
En nog iets over de uitspraak van Jan Jambon. Die is niet bevoegd voor huisvesting, en dus niet zo erg gespecialiseerd. Zo iemand kan je iets voor de voeten gooien, waarop die antwoordt met één zin, waar er drie voor nodig zijn.
Na zulk een uitspraak worden dan .... de debatfiches aangevuld ... door de mensen die wel in de sector gespecialiseerd zijn.
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.
De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.
Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
|