onderwerp:
Krachtige ontploffingen gemeten bij pijplijnen Nord Stream, mogelijk sabotage
Analyse
1) Dit is een militaire aktie van een echt leger denk ik, zo krachtig, wat voor bommen zijn gebruikt? Wie heeft Nord Stream leidingen zo beschadigd?? Enige partij die hier belang bij heeft is Poetin zelf en kremlin, rusland, nu zal de gasprijs in europa flink stijgen en bij een strenge winter komen tientallen miljoenen burgers in financiele problemen door te hoge gasrekeningen en te hoge stookkosten.
2) Rusland gaat flink profiteren vd hoge gasprijs en hogere olieprijzen en kan via India en andere bondgenoten altijd zijn gas en olie verkopen om veel geld te verdienen. Nu al wordt russische olie en LNG gas via india doorverkocht aan europa en niemand kan hier iets aan doen denk ik. India boycotten kan nu niet meer.
3) Dus nu komt er een echte burgeroorlog en grotere armoede in hele Europese Unie en de kans is groot dat extreem rechts en fascististische partijen dus meer stemmen gaan krijgen en de radicalisering zal toenemen door de verarming en de HONGERKLEP. Schuldenlast van tientallen miljoenen burgers is al ondraaglijk en nu zal het erger worden, kans dat USdollar verder zal devalueren is heel groot dus euro gaat dan ook mee naar beneden en inflatiespook doemt op.
----------------------------
https://www.nu.nl/economie/6226451/k...-sabotage.html
Krachtige ontploffingen gemeten bij pijplijnen Nord Stream, mogelijk sabotage
27 september 2022 15:35 Laatste update: een minuut geleden
2.6K NUjij-reacties
Delen via Whatsapp Delen via Facebook Delen via Twitter Delen via Linkedin Delen via email
Voor dit nieuws hebben we een melding verstuurd. Blijf ook met meldingen op de hoogte van belangrijk nieuws.
Sluiten
Via meetstations in Zweden en Denemarken zijn maandag twee krachtige onderzeese ontploffingen gemeten in de gebieden waar lekkages zijn ontstaan aan de gaspijpleidingen Nord Stream 1 en 2. Dat zei de directeur van de Zweedse nationale seismische dienst tegen de Zweedse nationale omroep SVT.
Een van de ontploffingen had een kracht van 2.3 en werd geregistreerd door wel dertig meetstations in het zuiden van Zweden. De eerste ontploffing werd in de nacht van zondag op maandag gemeten om 2.03 uur en de tweede op maandagavond om 19.04 uur, schrijft SVT.
De ontploffingen werden gemeten in de buurt van het Deense eiland Bornholm, waarlangs Nord Stream 1 en 2 lopen. De drie lekkages kwamen aan het licht door een sterke daling van de druk in de pijpleidingen. Volgens directeur Björn Lund van de Zweedse seismische dienst is er geen twijfel over mogelijk dat het om explosies gaat.
Volgens de Deense premier Mette Frederiksen zijn de ontploffingen veroorzaakt door opzettelijk handelen. Wie de dader is, weet de Deense premier nog niet. De Denen zijn net als Europa en de Zweden een onderzoek gestart naar de oorzaak van de gaslekken.
Schade voor de omgeving is nog niet duidelijk
Nord Stream 1 en 2 liggen in de Oostzee en worden gebruikt om gas van Rusland naar Duitsland te laten stromen. Beide landen speculeren dat mogelijk sprake is van sabotage, zonder daarbij een schuldige aan te wijzen. Momenteel zijn de leidingen niet in gebruik, maar ze bevatten wel gas. Wat de schade voor de omgeving zal zijn, is nog niet duidelijk.
Volgens Lund werd in 2016 voor het laatst een vergelijkbare seismische gebeurtenis gemeten in dat gebied. Hij zegt dat het een gebied is waar niet vaak wordt getraind door het leger en dat doorgaans informatie wordt gegeven aan de seismologische dienst over ontploffingen onder zee. Dat is nu niet gebeurd, stelt Lund. De gegevens over de explosies zijn overgedragen aan het Zweedse leger.
Het Deense leger heeft beelden vrijgegeven van bubbels in het water als gevolg van de gaslekkages. Het gaat om een gebied met een diameter van 1 kilometer en een kleiner gebied met een diameter van 200 meter. Denemarken stuurt een oorlogsschip naar het gebied.
Duitse dienst meet ook twee trillingen
De Duitse geologische dienst heeft maandag ook twee trillingen gemeten op Bornholm, ongeveer op hetzelfde moment dat de Zweedse seismologische dienst de ontploffingen heeft geregistreerd. De Duitse dienst kon niet bevestigen dat de trillingen zijn veroorzaakt door explosies.
Het is zeer ongebruikelijk dat er binnen korte tijd verschillende lekkages gevonden worden aan de pijplijn. Zowel de Nord Stream 1 als Nord Stream 2 bestaat uit twee pijplijnen. Drie van de vier hebben nu een lekkage.
Nord Stream, het bedrijf dat de leidingen beheert, heeft maandag ook geregistreerd dat de druk in beide pijplijnen van de Nord Stream 1 is weggevallen. Het bedrijf stelt een onderzoek in.
Bekijk beelden van de lekkende gaspijpleidingen in de Oostzee
Bekijk beelden van de lekkende gaspijpleidingen in de Oostzee
Pijplijnen zijn onderdeel van conflict
De pijplijnen zijn onderdeel geworden van het conflict tussen Rusland en het Westen. Beide partijen staan tegenover elkaar sinds de Russen Oekraïne binnenvielen in februari van dit jaar.
Rusland was voor Europa tot voor kort een belangrijke leverancier van gas. Sinds de inval in Oekraïne hebben de Russen de gaskraan steeds verder dichtgedraaid. Via Nord Stream 1 wordt sinds enkele weken zelfs helemaal niets meer geleverd.
Volgens de Russen komt dit doordat westerse sancties het onmogelijk maken om goed onderhoud te plegen aan de pijplijn. Het Westen denkt dat het Kremlin het dichtknijpen van de gastoevoer juist gebruikt als chantagemiddel.
Nord Stream 2 is een nieuwe pijplijn, die nooit in gebruik is genomen. Duitsland moest nog een vergunning afgeven, maar heeft dat door de Russische inval in Oekraïne nooit gedaan.
https://www.nu.nl/economie/6226451/k...-sabotage.html
-------------------------------