In diverse discussies over de russische invasie in oekraine zijn er enkele forumleden die graag schermen met china toestanden, en vanuit een gefabuleerde visie op de realiteit (*) dan gaan decreteren dat 'aangezien het westen erkent dat taiwan niet bestaat' china souverein zou zijn over... Taiwan.
Die van de pot gerukte onzin heeft een lange ontstaansgeschiedenis, die grotendeels teruggaat op resolutie 2758 van de UN.
En hoe sinds de jaren '90 mainland China haar nieuw verworven economische en dus politieke macht probeert te misbruiken om de geschiedenis te herschrijven volgens haar gewenste narratief... Door die resolutie te proberen te verkrachten en er rechten aan te koppelen die nooit overeengekomen zijn.
Beter dan de discussie in off-topic draadjes over de misdaden van rusland in oekraine te laten verzanden lijkt het me een dedicated topic zeker waard.
(*)
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door tomm
Het Westen heeft de regering in Peking reeds erkend als legitieme regering van heel China inclusief Taiwan sinds de jaren 70, ook de VN erkende toen Peking. Ik redeneer vanuit het staatskundige narratief net zoals u deed in het geval Catalonie.
|