Duitsland wint WK! Niet met voetballen, maar door het tonen van ballen.
“Ook in dit spel winnen op het einde de Duitsers. Niet met de bal, wel met het tonen van ballen”
Liliana Casagrande
HBVL 24-11-2022 om 03:00
FIFA-baas Gianni Infantino heeft de grootste mensenrechtencampagne ooit op zijn naam staan. Als hij niet zo tiranniek gereageerd had op het plan van onder meer de Rode Duivels om een regenboogarmband te dragen, dan was dit gewoon een sympathieke actie geweest. De aanvoerders van ocharme zeven landen met zo’n bandje, dat had de wereld niet veranderd. Maar het getier, de aangekondigde gele kaarten en zelfs de dreigingen met uitsluiting van Infantino hebben het grasveld opgetild tot een arena voor mensenrechten. Of Infantino dat nu wil of niet, voetbal is ook politiek. Voetballers mogen meningen hebben, statements maken en onrecht aankaarten. Zeker als ze op een veld staan in een land waar dat allemaal niet vanzelfsprekend is. Onze minister van Buitenlandse Zaken Hadja Lahbib (MR) heeft in Qatar trouwens ook allerlei mensenrechten aangekaart met haar politieke tegenhanger. Van vrouwen, van arbeiders, van de LGBTQ+-gemeenschap. Maar die gesprekken hebben amper iemand beroerd. Laten we gewoon erkennen dat sportmensen wel eens meer in beweging kunnen zetten dan een minister. En laten we daar vervolgens dankbaar gebruik van maken.
Ik ben het niet eens met Liliiana i.v.m. dat de voetballers een statement moeten maken, dat voetballers aan politiek moeten doen op het grasveld.
Ik ben het wel met haar eens dat de Duitsers de Fifabaas voor schut gezet hebben en zo de morele overwinnaars zijn van het WK, wat de uitslag van het voetbal ook moge zijn.
|