Los bericht bekijken
Oud 16 januari 2023, 10:40   #164
Dadeemelee
Secretaris-Generaal VN
 
Dadeemelee's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 mei 2015
Locatie: Vlaams-Brabant
Berichten: 76.170
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Adam Smith Bekijk bericht
Neen, maar net zoals er de Pagus Flandrensis was, was er wel degelijk ook een Pagus Bracbantensis, toegegeven delen daarvan zijn overgegaan/overgenomen door Henegouwen en Vlaanderen (Rijks Vlaanderen, niet het Franse leen Kroon Vlaanderen, dus de streek rond Aalst), de Reiniers Graven van Leuven en Brussel, verkregen wel het resterende deel, het Landgraafschap* Brabant. De Reiniers, behorend tot de oude Elite van Nederlotharingen, waren meer bezig om dit toen nog grote hertogdom Nederlotharingen te bemachtigen, de graven van Limburg waren onder andere hun rivalen.
Zowel Leuven als Limburg claimden dit hertogdom, onder de Leuvense Reiniers en belangrijke de Hohenstaufen als keizer. Nederlotharingen bleef een titulair hertogdom voor de Reiniers, ter compensatie gingen hun dynastieke én ambtslenen (zoals markgraafschap Antwerpen), deelmaken van het hertogdom Brabant. Andere Nederlotharingische graafschappen werden Rijksonmiddelbaar (directe vazal van de Keizer), Limburg werd hierbij nog eens erkend in hun aanname van de hertogelijke titel (zij het voor Limburg en niet voor heel Nederlotharingen en zonder gebiedswinst).

(*= dezelfde soort rang als later Thuringen en Hessen, Brabant is echter wel tot hertogdom verheven)
Het is een ingewikkeld verhaal, Midden-Francië, Lotharingen en daarna al die Brabantse graven en hertogen. Goed boek (echter geen gemakkelijke ‘Waes- versie’.

__________________
https://forum.politics.be/showpost.p...&postcount=322
‘…De blauwe Minister van Justitie plaste tegen een politiecombi…’
Dadeemelee is offline   Met citaat antwoorden