Los bericht bekijken
Oud 23 januari 2023, 18:27   #306
dewanand
Minister-President
 
dewanand's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 30 april 2005
Locatie: delft
Berichten: 5.433
Talking Discussie (Petitie): J/N? Stop het EU-lidmaatschap van Oekraïne!

nou met dit zwaarste offensieve speelgoed uit duitsland zal het nu wel moeten lukken he
Hoevee Leopard 2 tanks kan POlen direct leveren??
met alle randapparatuur en logistiek inzake de brandstof en munitie?

Lange Donbass linie dus een duitse militaire expert had het over 200 tanks om hele Donbass lekker terug te pakken met eigen bufferzones op Russisch gebied die dan lekker ingelijfd worden.

Komt dus flinke lente offensief aan v oekraine met dit zware speelgoed


=========================
https://www.nu.nl/spanningen-oekrain...ne-sturen.html


Polen mag van Duitsland moderne Leopard 2-tanks naar Oekraïne sturen
Door onze nieuwsredactie
23 jan 2023 om 09:10Update: 3 uur geleden
2.4K reacties
Oekraïne krijgt mogelijk de beschikking over de moderne Leopard 2-tanks waar het land vurig op hoopt. Polen heeft zondag gezegd niet meer op Duitse toestemming voor de levering te willen wachten. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken kwam met een opvallende reactie: "Als Polen de tanks wil sturen, zullen wij niet dwarsliggen."

Minister Annalena Baerbock deed haar uitspraken zondag in gesprek met de Franse tv-zender LCI. Daarbij benadrukte ze dat Polen nog geen verzoek had ingediend om de in Duitsland geproduceerde Leopard 2-tanks naar Oekraïne te sturen.

Haar uitspraken duiden erop dat de houding van Duitsland jegens de levering van de tanks is veranderd. Bondskanselier Olaf Scholz wilde tot nu toe andere landen geen toestemming geven om hun Leopard 2-tanks te exporteren.

De landen hebben die toestemming nodig, omdat de tanks in Duitsland gemaakt worden. Maar Scholz is bang dat het conflict in Oekraïne zal escaleren door de levering van zware wapens. De tanks die Polen wil sturen, zijn ook geschikt voor aanvallen en kunnen Rusland provoceren. Leopard 2-tanks zijn de beste, zwaarste en dodelijkste tanks van Europa.

Vorige week werd tijdens overleg van de Ukraine Defence Contact Group in Duitsland uitvoerig overlegd over de levering van Leopard 2-tanks. Daarbij leek Duitsland te willen wachten op de Verenigde Staten: als dat land tanks zou sturen, dan zou Duitsland ook overstag gaan. Maar de VS wil nog altijd geen tanks sturen. Dat maakt Baerbocks uitspraken en de draai van Duitsland opvallend.

Het is niet duidelijk of Polen snel een exportverzoek zal indienen bij Duitsland. De Poolse premier Mateusz Morawiecki impliceerde zondag op Twitter dat een verzoek snel kan volgen. "We zullen niet werkeloos toekijken hoe Oekraïne doodbloedt."
Beeld uit video: Wanneer is iets wel of geen tank?2:05
Wanneer is iets wel of geen tank?

Defensie-expert Colijn over een matige Russische zege en westerse tanks
Zie ookDefensie-expert Colijn over een matige Russische zege en westerse tanks

Eerder

21 jan 2023 om 19:19
Oekraïens leger wil nieuw materieel: 'Deze tank is stom'
Oekraïens leger wil nieuw materieel: 'Deze tank is stom'
20 jan 2023 om 20:36
Felle strijd in Donetsk | Nog geen Duitse tanks voor Oekraïne
Felle strijd in Donetsk | Nog geen Duitse tanks voor Oekraïne

Beeld: AP
2.4K reacties
Lees meer over:
Rusland
Duitsland
Polen
Buitenland
Oorlog in Oekraïne
NUjij: Uitgelichte reacties
Kiekn
23 jan 2023 om 13:18
Snap dat het principieel gevoelig lag. Nu dan indirecte hulp met Leopards via Polen en hopelijk volgt hierop actieve en directe leveringen van andere landen zoals Duitsland. Deze tanks zullen, mits in voldoende mate geleverd, de broodnodige doorbraken kunnen forceren in de bezette gebieden. Klinkende taal van de Poolse regering dit keer.
Respect: ???? 33
Reacties: ???? 1
Reageer
forpres
23 jan 2023 om 13:04
Heb mijn dienstplicht voltooid op de leo 2, bijzonder indrukwekkend ding. Zal een hele operatie worden om ze daar in te zetten, en dan de toevoer van voldoende brandstof nog. Met 1x starten ben je al bijna 10 liter kwijt.
Respect: ???? 13
Reacties: ???? 5





https://www.nu.nl/spanningen-oekrain...ne-sturen.html
=============================
__________________
Kritisch Podium Dewanand

http://www.dewanand.com
dewanand is offline   Met citaat antwoorden