Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door R. Kipling
Ondertussen begint ook de laatste verdedigingslinie in de Donbass te breken. Terwijl de focus van de media in het algemeen op Bakhmut ligt, zijn de Russen erin geslaagd om Krasnohorivka te veroveren: een klein dorpje die de versterkte burcht Avdiivka nu voor de helft omsluit...
Waar tot een goede paar maanden Oekraïene nog vlinderbommen lanceerde op Donetsk, de aangrenzende metropool, worden zowel Krasnohorivka & Avdiivka nu bestookt met zware FAB-500's.
https://twitter.com/avia_pro/status/1634461667386900481
https://twitter.com/justartsndstuff/...55355613597696
De verwoesting is aanzienlijk. Avdiivka krijgt de gebruikelijke Grozny-behandeling en nu Krasnohorivka gevallen is, wordt bevoorrading van dit dorp zo goed als onmogelijk gemaakt. Het merendeel van de civiele bevolking werd dan ook in de voorbije week geëvacueerd.
https://twitter.com/Ghost132607472/s...30639274565634
https://twitter.com/nocomment/status...97812544487427
Het zet het AFU in een lelijke tang: zowel Bakhmut als Avdiivka mogen niet vallen. Voor Rusland zijn dit de Gordiaanse knopen om controle te verwerven over de Donbasregio. Toch wordt het AFU nu tot een verschrikkelijke keuze gedwongen:
Indien ze Avdiivka verliezen wordt de laatste defensieve lijn die 8 jaar versterkt werd doorbroken en kunnen de Russen -éénmaal het modderseizoen ten einde is- over de velden cruisen gezien er geen noemenswaardige hindernissen meer in de weg liggen. Geven ze Bakhmut prijs, verliezen ze een immens belangrijk knooppunt en geven ze Rusland toegang om vanuit Bakhmut uit te zwermen.
Saillant detail: in Avdiivka ligt de grootste steenkoolfabriek.
https://en.wikipedia.org/wiki/Avdiivka_Coke_Plant
|
De prestaties van het Russische leger zijn minmaal, de moraal is laag , vallen zeer veel doden en de leiding is verdeeld.
citaat telegraaf:
Poetin offert ’lastige Wagner-groep’ in de Slag om Bachmoet
Het conflict tussen het Russische ministerie van Defensie en de paramilitaire Wagner-groep onder leiding van Poetins voormalige huiskok Jevgeni Prigozjin is dit afgelopen weekeinde in de Slag om Bachmoet tot een voorlopig hoogtepunt gekomen. Geconfronteerd met enorme verliezen – volgens Zelenski zijn er meer dan 1100 Russen gedood de afgelopen dagen – dreigt Prigozjin met terugtrekking van zijn troepen rondom Bachmoet als hij niet meer steun krijgt van het ministerie van Defensie.
Sinds enige tijd woedt er een openlijke strijd tussen aan de ene kant het Russische ministerie van Defensie onder leiding van minister Sergej Sjojgoe en zijn rechterhand, de chef van de Russische Generale Staf Valeri Gerasimov, en aan de andere kant de niet-militair geschoolde rouwdouwer Jevgeni Prigozjin. Volgens het Amerikaanse Institute for the Study of War (ISW) gebruikt Poetin met een aloude verdeel- en heerspolitiek de tweestrijd in zijn eigen gelederen om ongestoord aan de macht te blijven.
https://www.telegraaf.nl/nieuws/2022...ag-om-bachmoet