Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee
In 2022 hadden we het laagste energieverbruik sinds 1995.
Toont aan dat we als het moet een pak kunnen besparen.
Gaat deze besparing permanent zijn? Niet helemaal denk ik, maar men gaat toch wel meer op het verbruik letten.
https://www.demorgen.be/snelnieuws/l...2022~b22884f1/
|
Nee, toont aan dat als je de mensen schrik genoeg aanjaagt ze hun eigen portemonnee veilig willen stellen.
Als je mensen overrompelt met doemscenario's van energierekeningen tot €10000 en meer is het niet meer dan normaal dat men de vinger op de knip houdt.
Dit heeft dan ook niets te maken met 'vrijwillig besparen'. Dit is 'besparen onder lichte dwang."
Trouwens: zijn bij dat 'energieverbruik' ook de talloze (terug) in werking gestelde hout-, pellet- en kolenkachels mee geteld?
Op die manier kan je ook het autogebruik laten dalen.
"Al wie in 2023 meer dan 10000km met de auto gereden blijkt te hebben kan in 2024 mogelijks een wegentaks-rekening van €15000 of meer verwachten." Et voila, de files zijn opgelost.
De mensen eerst de schrik van een faillisement aanjagen en dan zeggen: "Zie je wel dat je het kan!!".
Walgelijke praktijken noem ik dat.