Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pandareus
Het is aan de verkoper van stofzuigers om de fenomenale kwaliteiten van die super stofzuiger aan te prijzen hee. 'ja ja madam, 'tis heeel goei kwaliteit, ge moogt op uw twee oren slapen' enz.
Maar wel aan madam uitleggen dat je eigenlijk de totale prijs van die super stofzuiger nog niet kent, en er ook géén garantie is.
|
Laten we het even bekijken zoals jij het ziet.
Op dit ogenblik zitten de meeste Vlamingen in een systeem waar ze economisch verknocht zijn aan een rampengebied, en waar hun politieke keuzen verwaterd worden omdat ze met de totaal andere keuzen van "die van den overkant" toch tot een soort van compromis moeten komen dat een gigantische spreidstand nodig heeft, en dus gewoon niemand echt tevreden stelt.
Maar goed, hoewel dat systeem zichzelf in het faillissement aan het rijden is, kan het nog wat kilometers trekken, dus voor de moment is dat "leefbaar".
Kortom, de Vlaamse madam heeft een versleten bezem, maar die veegt wel nog een beetje.
De "stofzuiger" die verkocht moet worden is er een van zelfbestuur, een waar men gewoon geen ADMINISTRATIEVE EN FISCALE banden meer heeft met een economisch rampengebied en waar men GEEN POLITIEKE COMPROMISSEN meer moet sluiten met gebieden die totaal andere politieke voorkeuren hebben.
Uiteraard weet niemand wat de toekomst brengt met de stofzuiger. Noch met de bezem trouwens. Je doet alsof "niks doen" garanties heeft. Het enige wat we weten is dat het gewoon op zijn beste gaat blijven duren om economisch rampengebied moeten blijven te spijzen, en om politiek quasi onmogelijke compromissen te blijven maken. DAT is iets wat we min of meer op zijn best kunnen hopen met die bezem.
Waarom die stofzuiger die op alle mogelijke vlakken veel beter lijkt te werken, maar inderdaad zoals alles altijd existentiele onzekerheden heeft in de toekomst verworpen moet worden, is een vraag die maar een logisch antwoord kan krijgen: omdat Vlamingen in de grond denken zodanig dom te zijn dat ze het nooit alleen zouden aankunnen om zichzelf te besturen. Maar de theoretische winst die naar de vaantjes zou moeten is zo groot dat de ingeschatte domheid wel gigantisch moet zijn. Wie weet heeft die Vlaming eigenlijk gelijk he.
DAT zijn die 75% he. 75% van de Vlamingen moet denken zelf bijzonder minderwaardig en dom te zijn, en niet in staat om de rijkdom van Vlaanderen en de politieke keuzen van Vlaanderen correct te besturen, en het dus nodig te hebben om aan een economisch rampengebied met andere politieke keuzen gekoppeld te blijven, want op die manier vermijden ze hun eigen domkoppen.
Ik zie geen andere rationele verklaring voor de attitude van die 75%.
Welke is JOUW verklaring waarom 75% van de Vlamingen gekoppeld willen blijven aan een economisch rampengebied dat politiek anders kiest dan Vlaanderen, wat tot onwerkbare compromissen tussen tegengestelden moet leiden ?
Is het puur irrationeel romantisch nationalisme ? Zijn 3/4 van de Vlamingen irrationele nationalisten die de staat niet zien als een rationeel administratief bestuursysteem, maar wel als de incarnatie van een nationalistisch ideaal ? Vendeliers ? Royalisten ? Onderworpenen van Zijne Majesteit ter ere gods ook al kost hen dat economische rijkdom en politieke vrijheid ?
Waarom wil drie kwart van de Vlamingen die situatie denk je ?