Los bericht bekijken
Oud 19 juli 2023, 14:11   #43026
tomm
Secretaris-Generaal VN
 
tomm's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2003
Locatie: Nederland
Berichten: 44.126
Standaard

djimi

Citaat:
Wat "Oekraïne" betreft weten we alleszins al dat onze standpunten zéér ver uiteen liggen.

U vindt dat die "Russische vlag op het parlement van de Krim" moeten blijven wapperen; ik ben van mening dat ze daar weg moet.
Ik ben van mening dat het de bevolking van de Krim zelf is die daarover zou moeten beslissen.U bent toch voor democratie? Overigens het recht op eigen wilsbeschikking van volkeren is OOK opgenomen in het VN charter. Dit was een van de redenen die het Westen gebruikte om Kosovo te erkennen. De rest is juridische hutsepot en goochelarij, die ook dure advocaten wel eens gebruiken.
Feit is dat territoriale integriteit volgens het Westen niet heilig is, anders zouden ze Servië, Irak, etc. niet binnengevallen zijn.



Citaat:
U lijkt ervan overtuigd dat ze daar ZAL blijven wapperen; ik denk dat ginder nog véél kan veranderen.
Niet alleen ik en bijna alle Russen, ook veel Amerikanen, zelfs de 100-jarige Kissinger denkt er zo over, die ze nu naar China gestuurd hebben nadat Pelosi en co. het verpest hebben.

Citaat:
Als het u gerust kan stellen: ik geloof absoluut niet in "Goddelijk Recht", en ik koester een diep wantrouwen ten opzichte van mensen die daar wél in geloven.
Toch gedraagt het Westen zich dikwijls zo.

Citaat:
Als er nu één iets is dat ik absoluut NIET de wereld wil zien domineren, is het wel een 'theocratie' zoals het Vaticaan, de 'Islamitische Republiek Iran' of het door Patriarch Kyrill ingezegende Poetin-regime, en al evenmin 'seculiere' varianten daarvan zoals bijvoorbeeld de 'wetenschappelijk-socialistische' heilstaten die de bolsjewisten, de nazi's en de maoïsten uit de grond hebben proberen te stampen.
Onze heilige queeste voor "de liberale democratie " en " rules based world order" en het geloof daarin, dat er van jongsaf aan in gestampt wordt, vind ik net zo'n seculiere variant als degene die U opsomde. Ook "woke" is gebaseerd op onwrikbare axioma's.

Citaat:
Daar kan ik kort en bondig over zijn: 'over mijn lijk'.

Hoe minder De Globale Coalitie die mij van de verschrikkingen van de westerse wereldorde meent te moeten komen bevrijden zich met van die typische realiteit-ontkennende aberraties van/parodieën op ideeën rond een 'gezonde samenleving'/'betere wereld' inlaat, hoe liever.
China, etc. willen zich helemaal niet met uw leven bemoeien, maar ze willen ook niet dat het Westen zich met HUN wereld bemoeit. Landen kunnen handel drijven, en samen de klimaat opwarming bestrijden, maar het Westen wil zichzelf opdringen in de rest van de wereld, en er "freedom and democracy" installeren.
tomm is offline   Met citaat antwoorden