Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan van den Berghe
De oorlog is niet begonnen door de NAVO. De oorlog is ook niet begonnen omwille van de NAVO. Het was een voorwendsel, meer niet.
Was het Poetin werkelijk te doen om de uitbreiding van de NAVO, dan had hij Finland aangevallen. Niet Oekraïne, want het buurland had tot aan de oorlog niet eens een aanvraag tot lidmaatschap bij de NAVO neergelegd.
|
Als je die NAVO weglaat. Kom je weer bij het leger van Frankrijk en Duitsland uit. Dat scenario wil het "oude" continent precies niet of toch zoveel mogelijk vermijden.
Putin heeft dan andere redenen dan die NAVO. Die wilt er weer zo'n scenario van X aantal jaren van maken. Het "feit" dat oorlog een werk van lange adem is terug hip maken na dat we hier in West-Europa blitz na blitz hebben gezien.
Met een ouder wordende populatie geloofwaardiger. Hoe jonger, hoe virieler het aan en af gebeurden zich voltrekt.