Los bericht bekijken
Oud 29 september 2023, 13:20   #151
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 116.035
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Eurosceptic Bekijk bericht
Je schreef daarbij zelf dat een verzekering dan niet blij is met inwoners die brandversnellers, een vat petroleum en een ton vuurwerk in hun huis hebben liggen. Dit is een keuze (gedrag), analoog aan het gedrag van mensen die zich slecht verzorgen (roken, drinken, suiker).
Kijk, brandverzekeringen kunnen verschillende groepen maken, met verschillende kOSTEN VERWACHTING.

Volgens de gekozen groep zal je dus een ander bedrag moeten betalen, omdat de VERWACHTE KOST anders is. Als jij een huis hebt dat in een streek aanwezig is waar GEMIDDELD MEER BRAND voorkomt, dan zal jij in een duurdere groep zitten, gewoon omdat er verwacht is dat jij een hogere kans hebt op brand in die groep. Niet omdat je 'stout' bent.

Zo moeten jongeren ook duurdere autoverzekeringen betalen, gewoon omdat jongeren in het algemeen meer ongelukken veroorzaken. Een "voorzichtige" jongere moet dat ook betalen, omdat men niet WEET of hij echt voorzichtiger is en hij gewoon in een groep is opgedeeld met mensen met meer risico op kosten. De leeftijd is niet uw "gedrag".

Als je ziekteverzekeringen zo gaat opdelen en dat is bijvoorbeeld voor de verzekering bij een lening, dan is het enkel uw VERWACHT RISICO PROFIEL en dus uw VERWACHTE KOST die een rol speelt, niet of het nu door uw gedrag komt, of door iets anders.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden