Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Adam Smith
Op termijn wat mij betreft wel, maar het lijkt mij verstandig om te beginnen als confederatie. Na verloop van tijd zou dit een volledige federatie kunnen worden.
Vlaanderen wil vast niet worden opgeslokt door Nederland, terwijl ook Nederland zijn grenzen heeft aan wat ze willen opgeven.
Daarom om weer terug aan elkaar te wennen, is een confederatie een goede (tussen?-) stap.
|
Inderdaad, in beide richtingen. Nederlanders begrijpen Belgen niet (jij en andere Nederlanders hier natuurlijk wel, maar jullie zijn een minderheid nog). Vlamingen die beknot worden door een Nederlands keurslijf en die door het uiten van hun ongenoegen Nederlanders boos maken, dat moeten we niet willen.
Nederlanders springen nogal snel op hun paard en vormen snel een (vaak foute) mening en hameren erop door op basis van sumiere informatie. Ze updaten die mening nogal traagjes. Ik ben in sommigen hun ogen een Belgische karikatuur die zijzelf uitgevonden hebben in hun hoofd. Sommigen heb ik zelfs beschimpt met mijn zogenaamd Belgisch superioriteitsgevoel. Ze weten niks over me en nog minder over België (het interesseert hen niet) en ze hebben een complex over het feit dat ik wel veel kennis heb over Nederland.
Dit zijn geen modelnederlanders, toegegeven en ook nogal lomp (ook naar Nederlandse maatstaven).
Het is een minderheid, maar op het werk kost het wel vaak mijn baan in Nederland. Ik laat me immers niet dwingen in een keurslijf en daar houden managers niet van.

Corporatieve cultuur is dan ook vaak nep en onmenselijk.
Tijdens de Belgische Revolutie werd Antwerpen ook gebombardeerd om die 'muitzieke Belgen' collectief een lesje te leren. Een vrij negatief trekje van Nederland, vind ik, dat hysterisch wild om zich heen slaan. Ze spiegelen hun eigen Nederlandse trots op België en dat is een grove denkfout.
Ik ben en blijf echter wel een sterk voorstander van een hereniging. Sterker, ik blijf het meer naar mijn zin hebben in Nederland dan in België, maar dit zijn toch steken die het gidsland laat vallen, vind ik.