Los bericht bekijken
Oud 20 oktober 2023, 05:49   #238
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 115.911
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee Bekijk bericht
Als hij zelf niet weet wat fake news is dan laat hij best zijn job over aan een meer capabel iemand.
Het concept "waarheid" is uiteraard niet bepaalbaar. Elkeen die beweert dat te kunnen is een ideologische zot.

Hetgene er het dichtste bij komt is de wetenschappelijke methode, maar ook daar kan men uiteraard twijfels hebben over de juistheid van de indirecte gerapporteerde waarnemingen he.

De wetenschappelijke methode is de enige techniek, indien eerlijk en juist toegepast, die toelaat om evident foute statements te elimineren, maar kan ook niet bewijzen dat iets juist is.

Het is eigenaardig dat men dat oeroude filosofische probleem niet begrijpt de dag van vandaag.

Tijdens de corona waanzin heeft de overheid, en hebben vele openbare kanalen van "respecteerbare en zelfs wetenschappelijke instellingen" ongelofelijk veel bewijsbare onzin uitgekraamd die perfect als fake news kon bestempeld worden ; en werd aan de andere kant veel spul dat achteraf bekeken wetenschappelijk juist bleek te zijn, als fake news gecensureerd.

Wat niet wil zeggen dat er ook heel veel enorme bullshit door "pseudo wetenschappers" verteld werd.

De corona gekte heeft aangetoond hoe onmogelijk het is om "officieel" iets als fake news te duiden zonder zelf de waarheid enorm veel geweld aan te doen, veel meer dan als men de stromen vrij laat.

Laatst gewijzigd door patrickve : 20 oktober 2023 om 05:52.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden