Los bericht bekijken
Oud 4 november 2023, 16:09   #33
Oma
Europees Commissaris
 
Oma's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 februari 2010
Berichten: 7.993
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door DewareJakob Bekijk bericht
Daar betaal je al apart voor, netwerkkosten. Trouwens transport? Als zonnepanelen stroom op het net zetten, wordt die niet teruggevoerd naar de centrales, maar door afname in eigen buurt. Met andere woorden, het pakje gaat niet terug naar de verkoper, maar wordt bij de buur geleverd.
Yep, de distributiekosten heet dat...om het netwerk te kunnen onderhouden en uitbreiden..
Bovendien worden er ook nog eens apart transportkosten betaald, voor het geval dat er dikkere kabels moeten gelegd worden als de capaciteit van het net moet uitgebreid worden om te vermijden dat we in het donker komen te zitten door blackouts van de bevkes bij oplading.

Jullie zetten jullie gratis en door zonnepanelen opgewekte electriciteit op het net zodat de elektriciteitsboer dat duur kan verlappen aan je gebuur voor meer bedrijfswinst en daar moeten jullie dan nog voor betalen ook.
Moeten betalen om elektriciteit gratis te mogen/moeten weggeven.
__________________
Drie dingen kunnen maar kort verborgen blijven:
de zon, de maan en de waarheid.

Laatst gewijzigd door Oma : 4 november 2023 om 16:10.
Oma is offline   Met citaat antwoorden