Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door hamac
Dat het aantal gereden km een factor is bij het bepalen van de premie, dat klopt.
Waarom?
Het aantal km's is een factor bij het bepalen van de verzekeringspremie (maw aan inkomstenzijde), maar wat weegt op de verzekeraar zijn de incidenten en de ernst ervan.
Maw, de kost van een verzekeraar ligt bij de uitbetalingen en die zijn gekoppeld aan een bestuurder. Nogmaals, of de crash gebeurde op km 1 of op km 50000 na het betalen van de premie verandert daar niets aan.
|
Als je 1,000 bestuurders hebt die met een Tesla rijden en die rijden samen 1,000,000 kmers, dan ga je andere schadestatistieken hebben dan als je 1000 Tesla bestuurders hebt die samen 10,000,000 kmers rijden.
Bij de ene zal je pakweg 20 ongevallen per 1000 bestuurders hebben en bij de andere zal je 200 ongevallen per 1000 bestuurders hebben (aangenomen dat het type kilometers gelijkaardig zijn). Dit betekent dat de statistiek ongevallen per 1000 bestuurders compleet ridicuul is.