Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door tomm
Rusland heeft een BNP dat tientallen keren hoger ligt dan 20 jaar geleden. En BNP zegt niet alles, anders had Rusland deze oorlog nooit kunnen volhouden.
Bvb. op restaurant gaan buiten Moskou is gemiddeld 5 keer goedkoper dan bij ons, maar zeker niet 5 keer slechter, in tegendeel zelfs. Ook kan Rusland veel goedkoper wapens produceren dan het Westen.
Rusland is ook al begonnen met de omslag naar hernieuwbare energie. Ze bouwen overal nieuwe kerncentrales, hebben een enorm potentieel wat waterkracht betreft en zijn bezig om ook de kracht van ijs in energie om te zetren.
Echter, aardgas en olie kunnen nog lang niet vervangen worden en zijn nog steeds hard nodig. De ruski s hebben daar een overvloed aan. En buurland China heeft een onverzadigbare honger naar aardgas en olie. Extra bonus: de meeste olie- en gasproducerende gebieden ligfen in Siberie, dat grenst aan China.
Als onze elite Northstream 1 en 2 niet hadden gesaboteerd genoten we nu van superlage energieprijzen en waren we veel minder afhankelijk van het volatile Midden-Oosten. Hongarije weigerde deel te nemen en heeft bijgevolg veel goedkopere energie. Toeval denk je dat de nieuwe bussen van De Lijn daar gebouwd worden?
Oekraine is absoluut niet welvarend ze staan bijna 20 jaar achter ten opzichte van Rusland. Oekraine was al veel langer een voorbeeld van hoe het niet moet in heel de ex-Sovjet-Unie.
Maar de onderdrukking van de etnisch Russische gebieden, alsook dat men Oekraine aan het ombouwen was tot een anti-Russisch militair bolwerk dat zagen ze inderdaad niet zitten.
De delen van Oekraine die bij het Westen willen aansluiten moeten maar doen wat ze niet laten kunnen.
Maar de Russische delen van Oekraine zien dat niet zitren, en hebben dat nooit zien zitten. (zie opiniepeilingen)
Dit zijn gebieden waar de grote meerderheid Russisch spreekt als moedertaal sinds eeuwen, (deels) etnisch Russisch is, en zich vereenzelvigt met de Russische cultuur.
|
Rusland is territoriaal een reus. Maar economisch is het, rekening gehouden met zijn territoriale omvang en bevolking, een dwergje. De belangrijkheid van een land is meer dan het bezitten van atoomwapens en een uitgebreid leger. Noord Korea heeft dat immers ook, maar het is de facto een arm land. Economisch heeft de Russische territoriale reus evenzeer erg kleine voetjes.