Los bericht bekijken
Oud 1 februari 2024, 13:05   #551
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 114.025
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Koenraad Noël Bekijk bericht
De al dan niet terechte gedachte dat de infrastructuur weer hersteld wordt. Dat het dus gaat om tijdelijke noodtoestanden die overbrugd moeten worden tot de directe situatie weer ietwat gestabiliseerd is en er op z'n minst échte hulp komt.
Als er een oorlog komt in Europa zal het geen kwestie meer zijn van nadien nog iets te repareren of zo he. Als er oorlog komt in Europa is het voor een flink deel voorgoed gedaan met de wereld die we gekend hebben in het westen. Er zal dan misschien iets anders ontstaan als maatschappelijke structuur, maar er zal geen band meer zijn met wat er tot nu toe bestond he.

Het is een beetje alsof men aan de Romeinen had gezegd in 476 "als er oorlog komt in Rome, een zaklamp en wat water bijhebben, tot het Romeinse Rijk weer gerepareerd is.".

Nee, als er oorlog komt, dan is het westerse bestaan in Europa voorbij he, zoals we het gekend hebben. Dan gaat er vanuit een situatie van anarchie iets nieuws ontstaan, of dan heeft een of andere machthebber de ruine die het geworden is onder controle en moeten de overlevenden naar die zijn gewelddadige pijpen dansen he.

In alle geval zullen wapens stukken nuttiger zijn dan een zaklamp.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden