Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan van den Berghe
Kortom, het wordt een bokswedstrijd voor de grote gewichten, kleinere en beginnende politici zullen zo goed als niet aan de bak komen. Ook om die reden is zo'n landelijke kieskring geen goed idee.
En gelukkig ook door niemand ondersteund.
|
Mee eens.
Dan verschuift het politiek zwaartepunt volledig naar de bestaande 'bekende koppen' die dan gaan terugplooien op de grote steden en daar hun naambekendheid maximaal gaan kunnen benutten.
Jong talent uit landelijke streken zal het dan op termijn extreem moeilijk krijgen na wegvallen van provinciale kieskringen om nog een nationale bekendheid te krijgen en zo door te groeien naar de top van de politiek. De kans is groot dat het nieuwe politiek talent dat er in de toekomst dan nog zal in slagen om door te groeien hoofdzakelijk uit de grote steden gaat komen.
Hoe dit de democratie zou moeten verbeteren, is mij niet duidelijk.