Discussie: Vlaamse kieskring?
Los bericht bekijken
Oud 29 mei 2024, 20:05   #48
epicurist_dirk
Minister
 
epicurist_dirk's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 maart 2003
Berichten: 3.110
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan van den Berghe Bekijk bericht
Dat is nu eenmaal het voordeel van een goede zoekmachine, nietwaar. Voor het overige kan er in veertien jaar van alles veranderen, ook al als je kijkt naar de elementen die aangehaald worden. U verwijst er zelf naar: de deelname aan referenda. Dat is dus geen structureel probleem dat te wijten is aan de instituties, maar wel aan de motivatie van de burger. Zo ziet u maar dat uw negativiteit wat moet relativeren, want het gaat om wel heel andere elementen dan de strikte staatsorde. Daarnaast is het ook zo dat een referendum waar er onvoldoende mensen op afkomen, in de Alpenrepubliek ook niet meetelt. Hiermee wordt dus wel de democratische gedragenheid gegarandeerd. Als we dit criterium hanteren voor België, zou er door de opkomstplicht dus blijkbaar een veel dieper en breder uitgebouwde democratische structuur zijn. Het tegendeel is natuurlijk waar.
Klopt wij MOETEN gaan kiezen en onze keuze is een luchtballon. Maar onze keuze is daags na de verkiezing eens de getallen bekent gemaakt werden onbelangrijk voor de particratie dictators.

De Zwitsers mogen kiezen en de belangrijkheid van het onderwerp zet hen aan om te gaan kiezen.

De vaststelling door de Unief dat wij hier wegens het MOETEN meer kiezen is dus alleen door het opkomst getal bepaald.
__________________
Al heb ik dyslexie, toch probeer ik mijn denken te beschrijven. Ik droom van een kanton systeem hier, met veilig vlot functioneel
bindend referendum kiezen met GSM gecombineerd met itsme veiligheid. Minimale federale toestand zoals in het democratische goed politiek en economische functionerende Zwitserland. Waardoor ik tot nu toe geen enkele partij kan steunen.
epicurist_dirk is offline   Met citaat antwoorden