Los bericht bekijken
Oud 30 mei 2024, 06:14   #1
E. Gidius
Secretaris-Generaal VN
 
E. Gidius's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 november 2008
Locatie: Belgisch-Congo, oeps -Vlaanderen
Berichten: 24.484
Standaard Walen gaan voor een staatshervorming

Het ziet er steeds meer naar uit dat onze franstalige landgenoten rijp zijn voor een staatshervorming onder de volgende legislatuur. Volgende vaststellingen leiden tot de waarschijnlijkheid dat er een 7de staatshervorming komt:

1. Artikel 195 werd voor herziening vatbaar verklaard.

2. Les Engagés vindt dat we moeten durven spreken over een staatshervorming.

Citaat:
Crucke vindt dat je niet doof kunt blijven voor de roep tot hervormingen. "Een nieuwe staat, een moderne staat, dat is geen kwestie van imago. Belgen, Walen, Vlamingen, Brusselaars moeten zich vertrouwd voelen met de Belgische staat."
3. De MR maakt een opening voor een staatshervorming met de N-VA.

Citaat:
MR-voorzitter Georges-Louis Bouchez staat open voor een staatshervorming samen met de N-VA. Dat heeft hij gezegd tijdens een debat met Jan Jambon (N-VA) in 'Terzake KIES24'. Bouchez wil Wallonië financieel meer verantwoordelijk maken, bijvoorbeeld door werkloosheidsuitkeringen door de regio’s te laten betalen.
Zoals voorspeld door velen leidt de catastrofale toestand van de Waalse en Brusselse financiën stilaan het einde van de "demandeurs de rien" in. De bres is gemaakt.
__________________
Georges-Louis Bouchez: "Wie zijn zij om te denken dat ze morele waarden hebben die superieur zijn aan die van ons?"

Laatst gewijzigd door E. Gidius : 30 mei 2024 om 06:15.
E. Gidius is offline   Met citaat antwoorden