Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door tomm
U maakte de vergelijking met de situatie van de Franstaligen in Vlaanderen, minder dan 1 % en meestal recente inwijkelingen. Vlaanderen is trouwens geen land maar een regio.
40% van de Oekrainers heeft Russisch als moedertaal, en dat al eeuwen. In sommige regio s de grote meerderheid. Kun je dus best vergelijken met de situatie van de Franstaligen in Belgie, ook ongeveer 40%.
|
Weer een debatfiche uit Moskou: "Oekraïners spreken al eeuwen Russisch". Helemaal niet. Het Russisch werd opgedrongen, desnoods met verboden en straffen. Daarom ook zullen verschillende tsaren verboden afkondigen op het onderwijs in het Oekraïens, op het publiceren en verspreiden van boeken in Oekraïens. In de Donbas is de meerderheidspositie van het Russisch zelfs vrij recent en het gevolg van de industrialisatie van de regio.
Lees maar na:
https://en.wikipedia.org/wiki/Russification_of_Ukraine