Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan van den Berghe
Dit moet een grap zijn, dan nog een slechte grap. Of gewoon een net aangekomen debatfiche uit Moskou. "Poetin wil vrede." Als Poetin vrede wil, kan hij dat heel gemakkelijk bereiken: algemene terugkeer van de Russisch orcs uit Oekraïne. Over dat compromis dat totaal compromis is. Het lag al eerder op tafel tijdens de gesprekken in Ankara. Het houdt de capitulatie in van Oekraïne, het zo goed als volledig demilitariseren van het land, het aanvaarden van de bezetting van inlijving van de Krim en de andere oostelijke gebieden, algemene neutraliteitsverklaring en nog een paar dingen. Kortom, gewoon Kyiv moet capituleren. Dat is geen compromis. Dat is de bekende eisbundel die al een paar keer is teruggekomen en die Poetin eigenlijk al in zijn eerste TV-toespraak in februari 2022 heeft uiteengezet.
|
Ja, maar de Russen kunnen ook toegevingen doen daarop.
Bvb. als Kiev aanvaardt dat de oostelijke gebieden bij Rusland komen, kan de rest van Oekraïne desnoods aansluiten bij NAVO. Zoals U zei begint Azov weer te rekruteren (alhoewel ze nooit hun vroegere sterkte zullen terugkrijgen, de meest gedreven krachten zijn gesneuveld, gewond of gedegouteerd door de oorlog). De Russen zouden dat kunnen aanvaarden, het hen gewoon niet meer aantrekken, omdat de streken waar ze het meest mee begaan zijn nu deel uitmaken van Rusland. Als ze in de rest van Oekraïne dan perse de zwart/rode vlag van de Banderovtsi willen laten wapperen (zie je overal aan het front en bij begrafenissen, duidelijk wie de lakens uitdeelt) zouden de Russen kunnen zeggen, "go **** yourself".
Een andere mogelijke toegeving is dat er referenda georganiseerd worden door de VN in de betwiste gebieden, waaraan uiteraard ook de vluchtelingen in Oekraïne, het Westen EN Rusland zullen mogen deelnemen, en de mogelijkheid van beide partijen om campagne te voeren.
Er kunnen ook territoriale toegevingen gedaan worden, bvb. de kerncentrale weer bij Oekraïne, die hebben deze energie meer nodig dan de Russen.
Rusland kan akkoord gaan om Oekraïne te helpen bij de wederopbouw, samen met het Westen en China.
Rusland zou eventueel (maar lijkt mij weinig waarschijnlijk) Zaporozhe en oblast Kherson kunnen teruggeven aan Oekraïne, in ruil natuurlijk voor staalharde garanties dat ze de Krim en Donbas erkennen als deel van Rusland.
Wat er NOOIT zal gebeuren is dat Rusland de grotendeels pro-Russische en bijna volledig Russisch talige Krim en Donbas zullen overhandigen aan het Kiev regime. Ze hebben zelf reeds toegegeven dat ze alle sporen van de Russische cultuur willen uitwissen, net als de taal, en dat ze een groot deel van de bevolking zullen willen laten verhuizen naar Rusland, om die streken te herbevolken met "echte" Oekraïners. Zelfs de steden Simferopol en Sebastopol (die al eeuwen zo noemen) zouden een andere naam krijgen. (zie boven, artikel euromaidanpress)
Niets anders dus dan (minstens) een culturele genocide.
Moest Poetin daar ooit mee akkoord gaan is dat politieke zelfmoord, zelfs Navalny zei dat "de Krim Russisch is".
De kans dat Poetin deel zal nemen aan de gay parade met roze veren in zijn gat wapperend met de LHTBQ etc. vlag en de Amerikaanse vlag, is groter dan dat. Zelfs in het onwaarschijnlijke geval dat het regime in Kiev toch een militaire doorbraak kan forceren gaan de Russen dan gewoon de noodtoestand uitroepen en een algemene mobilisatie doorvoeren. Ook China wil niet dat de Russen vernederd worden, en zal dan gewoon openlijk wapens beginnen leveren. En in het allerslechtste geval, is er nog de nucleaire optie. Maar de Krim en Donbas terug uit handen geven is absoluut uitgesloten.
Zelensky heeft dat al min of meer toegegeven, net als andere regime kopstukken.(zie boven) Dus ze weten zelf dat hun "vredesplan" bullshit is, om tijd te rekken.
En eerlijk gezegd, zo rouwig zullen de meeste Oekraïners er niet om zijn. Degene uit West- en Centraal-Oekraïne hebben de inwoners van de Krim en Donbas nooit als echte Oekraïners beschouwd, maar wel als de vijfde colonne van Rusland. (was het niet Yuchtchenko die dit letterlijk zei?)
Nu goed, zoals het er nu uitziet gaat de oorlog gewoon verder, en blijft Rusland langzaam maar zeker terrein winnen. Het is niet uitgesloten dat het ineens snel kan gaan,als de "bastionsteden" gevallen zijn, en in dat geval komen Kharkov en Odessa zeker in het Russische vizier. Zelfs Oekraïense topgeneraals waarschuwen voor zo'n scenario. (zie boven)