6 juni 2024, 15:49
|
#18
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 18 mei 2005
Locatie: Limburg
Berichten: 52.425
|
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door fox
Het is niet omdat de lasten op elektriciteit hoger zijn dan de lasten op aardgas dat je dat kan zien als een aardgassubsidie. Dat is te potsierlijk voor woorden. Idem voor de bedrijfswagen. Het is niet omdat de lasten op loon hoger liggen dan de lasten op een bedrijfswagen dat dit aanzien kan worden als een subsidie.
Het is niet omdat water aan 6% btw staat, dat je kan zeggen dat de staat water subsidieert aan 15%. Neen, je betaalt immers nog steeds aan de staat om water te kunnen drinken. Het is maar een subsidie als de staat een deel van je water betaalt dat je kan spreken van een subsidie.
|
Alle definities :
Citaat:
https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Subs...r%20gebruikers.
Perverse subsidies
Hoewel subsidies belangrijke hefbomen kunnen zijn, worden veel subsidies beschouwd als "perverse prikkels", in de zin dat ze nadelige onbedoelde gevolgen hebben. Critici beschouwen subsidies als "pervers" wanneer ze effecten hebben die aantoonbaar en significant nadelig zijn voor zowel de economie als het milieu. Een subsidie begint zelden of nooit pervers, maar na verloop van tijd kan een legitiem-effectieve subsidie pervers of illegitiem worden als deze niet wordt ingetrokken nadat het doel is bereikt of als politieke doelen veranderen.[4][5] Perverse subsidies zijn volgens critici nu zo wijdverspreid dat ze in de zes meest gesubsidieerde sectoren (landbouw, visserij en bosbouw, fossiele brandstoffen, wegtransport, en water) in 2007 alleen al tot $2 biljoen per jaar waren opgelopen.[6]
|
Energiesubsidies:
https://nl.m.wikipedia.org/w/index.p...ie&wprov=rarw1
Allemaal oenen.
Ik vergeet het woord subsidies, en neem de woorden "algemene middelen"
Citaat:
FEBEG en Testaankoop pleiten ervoor om de kosten te financieren met algemene middelen. Als in 2027, onder impuls van nieuwe Europese regels, er een koolstofprijs komt op de meer vervuilende energiebronnen, pleiten beide organisaties voor begeleidende financiële steunmaatregelen "zodat geen enkele consument aan de kant moet blijven staan".
|
Laatst gewijzigd door Micele : 6 juni 2024 om 16:11.
|
|
|