Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door reservespeler
In Nederland is de Benzine en den Diesel dan ook duurder dan hier.
Maar Nederland kampt wel met een groot elektriciteitstekort, het zal daar dus ook stagneren
|






Uitvoer elektriciteit stijgt naar recordhoogte
In 2023 werd een record van 25 miljard kWh aan elektriciteit uitgevoerd, 10 procent meer dan van het jaar ervoor. Het grootste gedeelte ging naar Duitsland (10 miljard kWh), België (8 miljard kWh) en het Verenigd Koninkrijk (4 miljard kWh). Naar Duitsland werd 13 procent meer elektriciteit uitgevoerd. Dit komt mede door de sluiting van de laatste Duitse kerncentrale. Ook exporteerde Nederland meer elektriciteit naar het Verenigd Koninkrijk (+18 procent).
In 2023 steeg de totale invoer van elektriciteit met 5 procent naar 19 miljard kWh, vergeleken met een jaar eerder. De invoer vanuit Noorwegen nam het meest toe (1,1 miljard kWh). Dit komt door een gestegen productie van Noorse waterkrachtcentrales.
Per saldo werd in 2023 ruim 5,7 miljard kWh elektriciteit uitgevoerd. Dit is het tweede jaar op rij dat er per saldo meer is uitgevoerd dan ingevoerd.
https://www.cbs.nl/nl-nl/nieuws/2024...uwbare-bronnen