Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Oma
(...)
Daardoor blijven de asielen ook stampvol zitten en is er steeds meer sprake van verwaarlozing en lijden van dieren omdat mensen een bezoek aan de dierenarts uitstellen, net zoals dat gaat met mensen en de tandarts/huisarts.
Dat is de schuld van hebzuchtige dierenartsen, hallucinante prijsstijgingen en niet van de mensen, die moeten wel betalen want ze hebben geen keuze.
|
Er zijn diverse redenen waarom asielen vol zitten.. en wete, meestal omdat mensen niet op voorhand nadenken en niet goed beseffen wat het betekent om een hond in huis te halen en ervoor te zorgen. Veel mensen denken dat het allemaal vanzelf zal gaan.. dat een hond sowieso luistert en gehoorzaamt.. dat zo een beestje geen aandacht nodig heeft.. En plots is dan de hond onhandelbaar en moet die naar 't asiel.... En dan zijn die honden dolblij dat er mensen zijn zoals mij, die ze in huis halen en ze een 'gouden' mandje geven.. En net door de ervaringen die ik heb met asielen, ben ik hoe langer hoe meer van mening dat niet iedereen huisdieren zou mogen hebben.. Dieren worden vaak verwaarloosd, niet persé omdat de kosten hoog zouden zijn, want die gevallen maken echt wel de minderheid uit.. 't is eerder en vooral omdat dieren ook moeite en tijd vragen van de baasjes.. Bedenk maar hoeveel honden en katten gekocht werden tijdens de covid-lockdown.. mensen hadden tijd.. mensen zochten afleiding.. en plots is die lockdown voorbij en zitten de mensen opgescheept met hun huisdier waar ze geen tijd meer voor hebben......... asielen werden overstelpt met gedumpte dieren na die lockdown.
En alweer komt gij af met 'hallucinante' prijsstijgingen.. ik merk daar niets van hoor.. prijzen zijn gestegen, akkoord, maar hallucinant..? Hebt ge dat zelf onderzocht of waar haalt gij uw informatie..?
De schuld van hebzuchtige dierenartsen..? Djeezes..
In elke stiel zitten er gevallen die hun tarieven nogal aandikken, maar dat is zeker niet de norm.
Citaat:
Ter vergelijking: met 5.000€ = 200.000 BF kocht men nog niet zolang geleden een tweedehands auto weetjewel?!
Wie vindt die prijs nu nog normaal voor een operatie van een ziek dier of de jaarlijkse kost voor het houden van een huisdier? 
Hoeveel asieldieren worden nu niet geadopteerd omdat het te duur is?
|
Denkt gij nu echt dat elke operatie € 5000 kost..?
En beseft gij nu niet dat de jaarlijkse kost voor een hond helemaal geen €5000 moet zijn..? Dat mensen er zelf voor kiezen hun hond zodanig te verwennen dat ze aan zulke bedragen komen, maar dat het met een heel pak minder ook kan..?