Los bericht bekijken
Oud 28 november 2024, 22:45   #1
dewanand
Minister-President
 
dewanand's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 30 april 2005
Locatie: delft
Berichten: 5.567
Standaard Australië verbiedt als eerste land ter wereld sociale media voor jongeren

onderwerp
Australië verbiedt als eerste land ter wereld sociale media voor jongeren


analyse
01) Online zijn veel vuile pedofielen aktief nu en de sociale media zijn hun misdaad gebied dus daarom vind ik dit besluit van de australische regering heel goed. Alle sociale media zijn nu onveilig voor jonge kinderen en er is al wereldwijd te veel misbruik geconstateerd en heel veel religieuze families zijn nu woest kwaad hierom. Terecht dus.

02) Sociale Media verzieken de sociale en non verbale ontwikkeling van kinderen dus verbiedt het, nu al zie je beeldverslaving bij jonge kinderen en het is erger dan drugsverslaving. Die kinderen zijn getraumatiseerd en zitten met ontwikkelingsstoornissen dus moeten in dure afkick en therapie centra en zijn dan levenslang een soort sociaal gehandicapten. Psychiatrie weet hier nu GEEN raad mee in Nederland, tienduizenden kinderen zijn nu het slachtoffer in Nederland.

03) OOK Cyber Crime is een argument om kinderen te verbieden om op sociale media financiele zaken te doen, zijn te makkelijke prooi voor AI criminelen nu.




=====================================
https://www.nu.nl/buitenland/6337065...-jongeren.html


Australië verbiedt als eerste land ter wereld sociale media voor jongeren
Door onze nieuwsredactie
28 nov 2024 om 13:33Update: 2 uur geleden
1.7K reacties
De Australische Senaat heeft donderdag een wetsvoorstel aangenomen waarmee sociale media voor kinderen jonger dan zestien jaar wordt verboden. Daarmee staat niets het verbod meer in de weg. Sociale media moeten alles doen om de toegang voor Australische minderjarigen te beperken.

Het wetsontwerp was een initiatief van de Australische premier Anthony Albanese. Volgens hem levert het overmatige gebruik van sociale media risico's op voor de geestelijke en fysieke gezondheid van kinderen.

Woensdag stemde het Huis van Afgevaardigden al met een ruime meerderheid voor het verbod. 102 afgevaardigden waren voor, dertien afgevaardigden stemden tegen. Alle grote partijen, uit oppositie en coalitie, steunden het voorstel.

Sociale media, zoals Facebook, TikTok en Instagram, moeten maatregelen nemen om de leeftijd van hun gebruikers te verifiëren. Gebeurt dat niet, dan riskeren de platforms een boete tot 30 miljoen euro. Kinderen en ouders riskeren geen boete als een kind toegang zoekt tot sociale media. Het duurt nog een jaar voordat de wetgeving in gaat.
Sociale media hebben zorgen over uitvoerbaarheid

Zoals verwacht waren de sociale media tegen het voorstel. Ze wezen vooral op moeilijkheden om het verbod in de praktijk toe te passen. Zo verklaarde Meta, het moederbedrijf van Facebook, dinsdag dat "de regering te veel haast achter het voorstel zet, zonder adequaat advies". Omdat er nog veel onduidelijk is over de uitvoering, hadden de socialemediabedrijven gevraagd om uitstel van het wetsvoorstel.

De platformen moeten namelijk de leeftijden kunnen vaststellen van hun gebruikers en daar een technische oplossing voor vinden. Maar een senaatscommissie stelde eerder deze week al als voorwaarde dat de bedrijven niet om persoonlijke gegevens, zoals een paspoort, mogen vragen, meldt Reuters.
Inperking van kinderrechten?

Er klinkt ook kritiek uit mensenrechtenorganisaties. Zij wijzen erop dat er andere manieren zijn om kinderen te beschermen tegen de invloed van sociale media, meldt CBS News. Daarbij denken de organisaties aan een wettelijke verplichting voor bedrijven om op te treden tegen agressieve of gevaarlijke content.

En een argument dat het Australische Mensenrechtencomité inbracht: het verbod schaadt het recht van kinderen om zich uit te drukken en mee te doen in de maatschappij.

Maar ondanks die bezwaren wordt de maatregel breed gesteund in de Australische samenleving. Uit een peiling blijkt dat 77 procent van de Australiërs het verbod steunt.
Beeld: AFP
1.7K reacties






https://www.nu.nl/buitenland/6337065...-jongeren.html
======================================
__________________
Kritisch Podium Dewanand

http://www.dewanand.com
dewanand is offline   Met citaat antwoorden