Los bericht bekijken
Oud 7 mei 2025, 21:13   #9
dalibor
Secretaris-Generaal VN
 
dalibor's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 mei 2014
Berichten: 24.122
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door bedrijven docter Bekijk bericht
Beweren is niet bewijzen is een juridische en filosofische zoektocht naar de fundamenten van het bewijs. Vertrekkend vanuit de logica en met inspiratie uit de wiskunde — onder meer het klassiek werk How to Prove It — daagt dit boek juristen uit om scherper te redeneren, implicaties nauwkeuriger te lezen en vermoedens niet te verwarren met bewijzen.

In tijden van juridisch overhaaste conclusies, omgekeerde bewijslasten en intuïtieve oordelen, herinnert deze monografie aan de essentie: een bewering is pas overtuigend als ze controleerbaar en logisch samenhangend is.
Voor rechters, advocaten, magistraten en rechtsfilosofen

Paul Van der Es is jurist, denker en analyticus van het recht. Met een bijzondere belangstelling voor logica, bewijsleer en het grensgebied tussen wiskunde en recht, schrijft hij scherpzinnige reflecties over hoe juristen redeneren — en soms redeneringen verwarren met waarheden.
Beweren is niet bewijzen is het resultaat van jarenlange studie, praktijkervaring en filosofische nieuwsgierigheid.
Mensen die over zichzelf spreken in de derde persoon.

Wie zijn ze?
__________________
Think I forgot
how to be happy.
Something I'm not
but something I can be.
Something I wait for.
Something I'm made for.
dalibor is offline   Met citaat antwoorden