Los bericht bekijken
Oud 17 september 2025, 14:35   #6
fox
Secretaris-Generaal VN
 
fox's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 februari 2007
Berichten: 33.710
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door reservespeler Bekijk bericht
De regering moet geld vinden, veel geld.
Toevallig hoorde ik gisteren aan den toog dat de regering ook kijkt richting salariswagens.

Door de salariswagens zou de regering 3 tot 6 miljard euro inkomsten mislopen.
Volgens mijn bron wil de regering de fiscale voordelen voor salariswagens ferm afbouwen, en op termijn zelfs volledig afschaffen.
De bestaande contracten zouden mogen blijven, maar eens de wagen terug ingeleverd moet worden, zal dat zijn aan de nieuwe voorwaarden.

Eerlijk gezegd heb ik bij de N-VA deze signalen nog niet opgevangen.
Benieuwd wat hier van waar is, en indien het waar is, hoe de regering dat gaat uitfaseren.


Hier een link van de kostprijs (minderinkomsten) van salariswagens.
https://www.hbvl.be/binnenland/overh.../73955981.html

Overheid loopt 3 tot 6 miljard euro mis door fiscale behandeling van bedrijfswagens
De overheid loopt 3 tot 6 miljard euro mis door de fiscale behandeling van bedrijfswagens. Dat blijkt donderdag uit een analyse door het Federaal Planbureau.

In België is bijna 60 procent van de nieuw verkochte personenwagens een bedrijfswagen, met een voordeel in natura voor de gebruiker. Als die gebruiker zelf integraal de kosten zou betalen voor zijn privéverplaatsingen met de bedrijfswagen, zou dit de overheid volgens het Planbureau 3 tot 6 miljard euro extra inkomsten opleveren.

De verklaring voor de ruime marge in de berekening is dat een aantal gegevens die nodig zijn voor de raming op dit moment niet beschikbaar zijn, zoals de waarde van de wagen na afschrijving op de tweedehandsmarkt en het aantal kilometers dat een persoon voor privédoeleinden rijdt, aldus het Planbureau.

Een afschaffing van de gunstige fiscale behandeling van bedrijfswagens zou volgens het Planbureau ook leiden tot een verschuiving in de samenstelling van het wagenpark, met een afname van het aandeel van zowel plug-in hybride wagens met benzinemotor als van elektrische wagens.

Voor de personenbelasting wordt het voordeel van alle aard (VAA) berekend in functie van de catalogusprijs en de leeftijd van de wagen, de aandrijflijn en het verschil tussen de CO2-uitstoot van de wagen en de gemiddelde uitstoot van de wagens die het jaar ervoor in België werden verkocht. Bedrijfswagens zijn volledig vrijgesteld van werknemersbijdragen aan de sociale zekerheid. Werkgeversbijdragen voor bedrijfswagens die ter beschikking worden gesteld van werknemers, hangen enkel af van de brandstof en de CO2-uitstoot van de wagen.
Platte belastingsverhoging terwijl iedereen weet dat we al aan de rechterkant van de Laffercurve zitten. Hoeveel keer moet er eigenlijk nog herhaald worden dat het probleem van Belgie niet aan de inkomstenzijde ligt, maar aan de uitgavenkant? Het water staat nu al aan de lippen van veel Belgische ondernemingen. Wat denk je dat dat gaat geven als de werkgevers die platte belastingsverhoging er nog eens gaan moeten bijpakken? Een bedrijfswagen zal voor de werkgever al snel een extra loonkost van 2K per maand betekenen. Het gevolg zal zijn dat er meer bedrijven failliet gaan en er meer op den dop komen te staan. Gevolg? Minder inkomsten, meer uitgaven.



Belgie haalt meer dan 50% van het BBP binnen aan belastingen. Dat is ruim voldoende. In geen 100 jaar laat Bouchez zoiets passeren.
__________________
In de psychologie staat machiavellisme voor een bepaald soort persoonlijkheidsstoornissen. Niets in dit land is machiavellistischer dan de PS. Niets is zo asociaal als de PS-politiek. Grote armoede! Slecht onderwijs! Hollande achterna! Het verliezende kamp in de laatste verkiezingen!

Laatst gewijzigd door fox : 17 september 2025 om 14:39.
fox is offline   Met citaat antwoorden