Los bericht bekijken
Oud 31 mei 2003, 16:58   #12
S.
Minister
 
S.'s schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 augustus 2002
Berichten: 3.790
Standaard

Wat het gemeenschappelijk buitenlands- en defensiebeleid betreft ziet het er absoluut niet goed uit. Nadat Bush Europa eerst in tweeën heeft gespleten, pleit hij nu voor "een sterke transatlantische alliantie" (*). Zijn timing hiervoor is perfect nu het debat over de Europese Grondwet is losgebarsten.

Diegenen die tegen de oorlog waren, durven nu absoluut hun mond niet meer open te doen. Zelfs over het toch wel onwaarschijnlijke feit dat de MVW maar een voorwendsel waren, de bewijzen daarvoor minstens aangedikt zijn en er nog niks is gevonden in Irak wordt door Rusland, Duitsland en Frankrijk als de dood gezwegen.

Landen als Polen, die de VS steunden tijdens de oorlog, krijgen nu hun bonus. Polen werd bvb. door Bush als eerste bezocht.

En nu zegt Bush: 'Volg mij allemaal en er zal eenheid zijn'. Wie gaat daar tegenin gaan? Zuivere 'verdeel en heers' strategie.

In dit klimaat is het zeer onwaarschijnlijk dat er in de nieuwe Europese Grondwet grote veranderingen gaan komen op het vlak van het defensie -en buitenlands beleid.

(*)Lees 'Bush roept Amerikanen en Europeanen op tot eenheid' op http://www.standaard.be/nieuws/buite...MF31052003_010

Bush roept Amerikanen en Europeanen op tot eenheid
__________________
Voor eind juli 2001: Verschillende waarschuwingen over dreigende aanslagen.
Eind juli 2001: Hoogst mogelijke staat van alarm bij de CIA.
6 augustus 2001: Bush wordt gewaarschuwd over «voorbereidingen voor kapingen».
7 augustus 2001: Bush vertrekt naar zijn ranch in Texas voor een maandje vakantie.
S. is offline   Met citaat antwoorden