1. Bron?
2. 'Meertaligheid accepteren'? Dat is me toch wel een erg wankel uitgangspunt, dat alle Vlaamse eisen gebaseerd zijn op een primaire afwijzing van twee- of meertaligheid, laat staan andere talen en culturen.
3. Het onderscheid 'goede' vs. 'slechte' Vlamingen en de goedkope link naar de USSR en Nazi-Duitsland? Twee dingen: 1.) het is idioot om in dergelijke teleologische termen over identiteit te spreken, onafgezien van welke kant ze komen, en 2.) leest u het BUB-discours er maar eens op na vooraleer verontwaardigd te doen, daarin wemelt het van de 'slechte' Belgen en voorstellen om die het leven zuur te maken.
__________________
Ik wil zeggen dat de mens Is, dat de mens Bestaat... welnu, laat hem zijn, laat hem bestaan! En dan zou het bestaan op zichzelf het enige einddoel zijn: de mens zou bestaan, en hij zou er alleen voor zorgen om te blijven bestaan in zo-groot-mate-mogelijk van relatief geluk en relatieve vrijheid. En dan zou het verkeerd zijn, misdadig, de mens zijn relatief geluk en relatieve vrijheid te doen opofferen voor een idee: voor god, de gemeenschap of de Staat.
|