Citaat:
|
Oorspronkelijk geplaatst door Jozef Ostyn
De alarmbelprocedure voorziet er juist in dat een wetsvoorstel dat door één taalgroep als bedreigend gezien wordt nog voor het Parlement erover kan stemmen wordt voorgelegd aan de Ministerraad om een compromis te zoeken. In feite is de alarmbelprocedure een methode waardoor een taalgroep kan aangeven dat ze een wet niet zal laten passeren, zelfs indien die een meerderheid krijgt in het Parlement. Het is een middel om de meerderheid in het Parlement onder druk te laten zetten door de Ministerraad. Want iedereen voorkomt natuurlijk liever dat er een patstelling ontstaat tussen Parlement en Regering, wat onvermijdelijk moet leiden tot de val van de regering.
Overigens dreigden de Franstaligen in de BHV-crisis niet alleen met de alarmbelprocedure, maar ook met een belangenconflict. Maar ik ga hier geen ganse cursus Belgisch institutioneel recht doceren hé.
|
Jammer, het is 1 van de meer interessante threads op dit forum, maar bedankt in alle geval.
__________________
Toen de Antwerpenaar Hendrik Conscience in de negentiende eeuw zijn beklag maakte over ‘vreemdelingen’, bedoelde hij daarmee West-Vlaanderen.
|