Los bericht bekijken
Oud 24 juni 2003, 23:02   #243
filosoof
Banneling
 
 
filosoof's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 mei 2003
Locatie: Brussel
Berichten: 49.496
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Raf
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door michr.oscoop
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Raf
Zijn persoonlijke bezwaren zijn van nul of generlei waarde. Als deze man het voltrekken van homohuwelijken niet in overeenstemming kan brengen met zijn geweten, dan moet hij zo consequent zijn om afstand te nemen van zijn rol als ambtenaar van de burgerlijke stand.
Welwelwel. U zou er dus vroeger voor gepleit hebben om gewetensbezwaarde dienstplichtigen met dwang in het leger op te nemen?
Als jullie toch zijn voor vrijheid blijheid voor jan en alleman heeft die burgemeester ook dat recht.
Voor de vroegere gewetensbezwaarde dienstplichtigen (waar ik trouwens zelf toe behoord heb) bestond er een wettelijk kader. Bovendien ging het in dat geval niet om discriminatie, zoals dat hier duidelijk wèl het geval is. Voor "gewetensbezwaarde" burgemeesters (is dat geen contradictio in terminis?) bestaat dat wettelijk kader nu eenmaal niet, wat ook maar logisch is. De burgemeester is verkozen door de bevolking van de gemeente en vertegenwoordigd ook die HELE bevolking. Als vertegenwoordiger van het federaal gezag moet hij er daarenboven nog eens op toezien dat wetten en decreten van hogere orde nageleefd worden. Dat hij persoonlijk bezwaren heeft tegen het homohuwelijk, is zijn zaak; voor een openbaar ambtenaar zijn die bezwaren niet van toepassing. Herinner u de mini-koningskwestie omtrent de goedkeuring van de abortuswetgeving, waarbij Koning Boudewijn toen zwaar uit de bocht gegaan is. Ook hij kon blijkbaar geen onderscheid maken tussen zijn persoon en zijn functie. Hem hebben ze destijds 24 uren ontoerekeningsvatbaar verklaard.
Niemand is verplicht, burgemeester te worden, hé? of wèl?
Ik lees trouwens dat die man geen onbetwist verleden heeft..cfr DM van heden 24/6/2003
filosoof is offline   Met citaat antwoorden