Los bericht bekijken
Oud 19 september 2005, 00:58   #85
Jaani_Dushman
Secretaris-Generaal VN
 
Jaani_Dushman's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 april 2004
Locatie: Het hinterland van Erpe-Mere
Berichten: 32.396
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door jjohanvdb
Ok, maar het probleem ligt niet alleen bij de staten, het ligt ook bij de confederale methode, die ondemocratisch is. Kijk: op nationaal vlak heb je tenminste een parlement dat verkozen is, een pers die de politiek bekritizeert, een civiele maatschappij met vakbonden enzo die het land kunnen platleggen. Al deze mechanismen zorgen ervoor dat de regeringen rekening moeten houden met het volk.

In een confederatie krijg je noodgedwongen intergouvernementele onderhandelingen, en dan kunnen de regeringen altijd zeggen: we hebben geen beter compromis uit de brand kunnen slepen. Dat is dan meestal een leugen.

Je hebt dan het volgend alternatief om de democratie te redden: ofwel hou je alles nationaal (en doe je niets aan problemen als werkloosheid, armoede, epidemies, broeikaseffect, enzovoort), ofwel bouw je op supranationaal vlak ook democratische mechanismen die ervoor zorgen dat de politiek naar het volk moet luisteren. De tweede mogelijkheid is die van het federalisme.
Is er dan een Europese vakbond? Hoe kan het Eruropese arbeidersvolk actief zich in de politiek mengen, als er op zich al geen Europees volk -laat staan een Europees arbeidersvolk- bestaat? De liberale kringen hebben de Europese Unie gekaapt net omdat dat een niveau is waar er geen vakbonden,... bestaan.

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door jjohanvdb
Voor de Europese Unie betekent dat dus een Europese Grondwet dat de vrijheden en de stabiliteit van de instellingen garandeert, een Europees Parlement dat verkozen is, een Europese regering die verantwoordelijk is t.o.v. dat parlement, Europese vakbonden, een Europese pers, enzovoort.
Dus u bent tegen het huidige voorstel van Europese Grondwet?
Jaani_Dushman is offline   Met citaat antwoorden