Los bericht bekijken
Oud 20 september 2005, 10:43   #6
filosoof
Banneling
 
 
filosoof's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 mei 2003
Locatie: Brussel
Berichten: 49.496
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door CHIPIE
In Nederland willen de GrtoenLinksen de dieselauto uit het verkeer bannen.

Op het eerste zicht een zeer verstandig voorstel... Alhoewel, als dit verstandig zou zijn, dan was dit toch al lang in ons landje gebeurd?!
Ja, de Groenen hebben zich destijds blindgestaard op het lood in de superbenzine, en de regeringen profiteerden hiervan om de diesel te sparen of te bevoordeligen, onder groot gejuich van de middenstanders.
Waar zijn we nu? Het lood in de super werd vervangen door het kankerverwekkende benzeen maar benzinewagens hebben een katalysator, die men nooit heeft willen invoeren (met de noodzakelijke roetfilter) voor de diesels. Door massaproductie werd de dieselmotor goedkoper (en de enige oplossing om de nutteloze dikke bakken en SUV's betaalbaar te houden)
Men weet sinds lang dat dieseluitstoot, omwille van de uitgestootte lange koolstofketens zeer kankerverwekkend is. Japan verbiedt gewoon het gebruik van diesels in steden. Binnen hoeveel longkankers komt men hier tot die wijsheid?
filosoof is offline   Met citaat antwoorden