Los bericht bekijken
Oud 29 september 2005, 15:46   #2
Raven
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Raven's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 maart 2004
Locatie: Nabij het Reigersnest
Berichten: 10.447
Standaard

De prijs van zo'n zonneboiler is te duur voor particulieren om aan te kopen. Er zijn 2 mogelijkheden om dit te stimuleren.

=> Grote subsidies geven die zonneboilers even duur maken dan degene op aardgas.

=> Taksen heffen op aardgasboilers, teneinde ze even duur te maken als zonne-energieboilers.


Ook wil ik er even op wijzen dat een windmolen met een vermogen van 5 megawatt, nooit effectief 5 megawatt zal kunnen produceren. Daarvoor is het klimaat niet geschikt. Tevens moet je ook in rekening brengen dat zo'n windmolen niet vanzelf gaat beginnen draaien (tenzij er echt heel veel wind is). De statische wrijvings van die molens is erg hoog. Men moet, in praktijk, de wieken dus in beweging brengen en in beweging houden (als de wind niet enigzinds constant is). Dit is geen verwaarloosbare factor, en moet dus ook in mindering worden gebracht.

Het windmolenpark op de Thronton Bank kan in theorie dan wel circa 350 MW produceren, het is echter een algemene vuistregel dat de werkelijke productie zal liggen op de helft, dus 175 MW, en dit met een zekere schommeling op.


Persoonlijk denk ik dat een veel realistischer alternatief een massale overschakeling is op kernenergie waarbij we minstens het aantal centrales verdubbelen. Wat betreft verwarming zijn de warmtepompen een veel goedkopere en efficiente methode, dan gaan verwarmen met zonnepanelen.
__________________
NEE tegen assimilatie! NEE tegen racisme!
Raven is offline   Met citaat antwoorden