Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Ambiorix
"Week van het Bos" is gestart in Blanden
zo 02/10/05 - Vanmorgen is in Blanden de officiële start gegeven van de "Week van het Bos". Het is de 27e editie, de slogan dit jaar is "Herbos jezelf".
 (foto Radio Nieuwsdienst)
In Blanden werd in aanwezigheid van minister Kris Peeters (CD&V) een ecoduct ingewijd. Dat is een brug die dieren de kans geeft om zonder gevaar een weg over te steken die door het bos, in dit geval het Meerdaalwoud, loopt.
Het ecoduct in Blanden kost anderhalf miljoen euro.
De "Week van het Bos" staat traditioneel in het teken van de relatie tussen bos en mens. Het is ook altijd een gelegenheid om problemen van verontreiniging aan te kaarten.
video:
http://www.vrtnieuws.net/nieuwsnet_m...s/index.shtml#
-------------
Bossen, hoe meer hoe liever.
Ongerepte natuur komt in Europa voornamelijk voor in bossen. Het is een plaats waar mensen beseffen dat ze de wereld te hard verpest hebben.
|
Voor zover je kan spreken over natuurbossen, hier in limburg kan je enkel spreken over aangelegde bossen dus zo ongerept is dit nu ook niet, ieder boompje mooi in het rijtje, allen in het gelid.