Los bericht bekijken
Oud 8 juli 2003, 21:42   #23
TomB
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
TomB's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 januari 2003
Locatie: US
Berichten: 14.572
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door GC
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door TomB
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door solidarnosc


Geen verder commentaar.
Wat heeft de Franse revolutie met de tekst te maken?
Als Marx het heeft over hoe de veranderingen in de maatschappij met geweld kunnen gepaard gaan, zou hij misschien wel eens naar de vestiging van het liberale regime in Frankrijk kunnen gewezen hebben?
Dus het gaat enkel over dit stukje tekst:
Citaat:
Marx schreef, dat het geweld de vroedvrouw is van de oude maatschappij in verwachting van de nieuwe. Engels voegde eraan toe, dat geweld het instrument is tot sociale veranderingen. Lenin zei, dat elke grote revolutie, en zeker de 'socialistische', ondenkbaar is zonder interne oorlog, d.w.z. burgeroorlog. En deze is vernietigender en stort meer miljoenen mensen in de totale chaos, dan een externe oorlog.
Nogal povertjes he, om dan een foto te plakken van de Franse revolutie en verder geen commentaar te geven other than: Die foto heeft alles te maken met de tekst.

Ik onderschrijf de tekst tegen het communisme niet eens en ik wordt hier al op voorhand beschuldigd van niet objectief te zijn. Hier, nog een fotootje van een revolutie in de maak:





Oops, zijn dat Chinezen die het communisme beu zijn?

Wat hebben we nu bereikt?
__________________
In het begin was er niets, wat ontplofte.
TomB is offline   Met citaat antwoorden