Los bericht bekijken
Oud 10 januari 2006, 21:38   #7
djimi
Secretaris-Generaal VN
 
djimi's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 januari 2006
Locatie: Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Berichten: 34.305
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door schaveiger Bekijk bericht
Als de Vlamingen de franstalige inwijkelingen op dezelfde wijze behandelt hadden als de Walen de Vlaamse inwijkelingen was er nu geen enkel probleem geweest.
De meeste Vlaamse inwijkelingen zijn ten langen leste zelf (al of niet 'onder dwang') 'Walen' geworden. Dat gebeurde voornamelijk in de periode dat Wallonië in volle economische bloei verkeerde.

Denk aan de families Spitaels, Cools, Van Cauwenberghe, Reynders, Onckelinkx, ...

Nu de Vlamingen economisch sterker staan zouden ze de franstalige inwijkelingen moeten helpen zich op dezelfde manier te integreren en ten langen leste 'Vlamingen' te worden.
Maar dat willen de Vlamingen blijkbaar niet meer. Ze houden hun 'eigen volk' wellicht liever 'zuiver', en 'apart'. Vandaar het succes van de 'separatisten' en de 'nationalisten' ?

Dat succes is echter nog niet zo groot dat de onafhankelijke republiek Vlaanderen er van vandaag op morgen gaat komen. De franstaligen (inwijkelingen en anderen) hebben dus nog tijd genoeg om het tij weer in hun voordeel te doen keren. En daar zijn ze blijkbaar ook mee bezig. Zij leren Nederlands als nooit tevoren, en dat is niet het enige dat verandert.
Hopelijk willen 'de Vlamingen' ook d�*t eens zien, i.p.v. zich blind te staren op alles wat 'verkeerd' gaat.
djimi is offline   Met citaat antwoorden