Kif Kif heeft dossier klaar tegen Vlaams Belang
Filip Dewinter moet mogelijk toch vrezen voor de dotaties van het Vlaams Belang.
Het ziet ernaar uit dat de Raad van State zich alsnog moet buigen over de dotaties van het Vlaams Belang (VB). De interculturele organisatie Kif Kif heeft een lijvig dossier samengesteld dat vandaag aan een aantal politieke partijen wordt overhandigd.
In december was er reeds sprake van een dergelijke klacht tegen het VB. Directe aanleiding waren uitspraken van Filip Dewinter in een Amerikaans joods tijdschrift, onder meer over islamofobie, alsook een pamflet met een brandende auto dat verwees naar de rellen in Frankrijk.
Spirit, sp.a, PS, cdH, Ecolo en (wellicht) MR verklaarden zich binnen het parlement akkoord om een dossier daaromtrent over te maken aan de Raad van State. Die is door de
droogleggingswet immers aangeduid om te oordelen over klachten tegen politieke partijen wegens overtreding van het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens. De sanctie bestaat erin de partijfinanciering voor minimaal drie maanden en maximaal één jaar in te trekken.
90.000 krantenartikels
Maar die klacht werd niet doorgestuurd. Het dossier was immers nog niet
af. Vandaag is het wel zo ver. Kif Kif en MRAX overhandigen het aan de bovengenoemde partijen. Zij hebben de voorbije maand 90.000 krantenartikels uitgeplozen. Daaruit werd een 60-tal feiten geselecteerd, geïllustreerd met 120 uittreksels uit het VB-proza van de jongste zes jaar. Die moeten bewijzen dat het VB al jarenlang "systematisch en herhaaldelijk" aanzet tot rassenhaat.
------------------------------------
Benieuwd wat ze nu weer (uit)gevonden hebben.
Zouden ze dit ook doen voor de PS/FDF/SPA???
Die discrimineren en beledigen het eigen volk maar blijkbaar mag dit...