Nederlandse allochtonen verhuizen graag naar Antwerpen
Het afgelopen jaar ruilden
tweehonderd Marokkaanse Nederlandse gezinnen hun thuisland voor België. Een groot deel vestigde zich in Antwerpen. ”Ik voel me weggejaagd uit Nederland”, zegt de ex-Rotterdamse Aisia.
Radiojournalist Wim Eikelboom ging voor het Nederlandse Radio 1-programma De Ochtenden van de Evangelische Omroep op zoek naar de uitgeweken Marokkaanse Nederlanders. Hij stelt vast dat een steeds grotere groep zich niet meer thuis voelt in Nederland. Volgens de getuigen is de verhuizing
niet ingegeven door de soepelere wetgeving rond gezinshereniging in België , maar wel door de verharding tegenover allochtonen en de duurdere levensomstandigheden.
”Gesluierde vrouwen kunnen hier makkelijker werk vinden”, getuigt Aisia in het programma. Deze Rotterdamse Marokkaanse woont sinds twee maanden met haar twee dochters in Antwerpen.
”Ondanks diverse sollicitaties kreeg ik in Nederland geen baan. Ik draag een hoofddoek en dat gaf problemen. Zelfs als ik mijn hoofddoek afdeed, lukte het me niet om werk te vinden. Anderhalf jaar heb ik vrijwilligerswerk gedaan.
HIER IN BELGIE KAN JE GEMAKKERLIJKR AAN DE SLAG,MET OF ZONDER HOOFDOEK Ik ben een moderne Marokkaanse en in Nederland kreeg ik niet de kans mijzelf te zijn. Hier véél meer.” Said Bouddouft, voorzitter van het samenwerkingsverband Marokkanen-Tunesiërs in Nederland: ”De verziekte sfeer in Nederland wordt het meest als reden aangevoerd. En dus niet het halen van een importbruid, zoals anderen ons doen geloven. Ik ken twintig gezinnen uit Brabant die de sprong hebben gemaakt.”
Antwerps schepen van Bevolking Erwin Pairon (Groen!) vraagt de Antwerpse Universiteit om de beweegredenen van deze Marokkaanse Nederlanders te onderzoeken. ”We merken dat steeds meer Marokkaanse Nederlanders zich vestigen in Antwerpen”, zegt de schepen.
”Het gaat om jonge gezinnen. De ouders zijn meestal hoog opgeleid.” Pairon heeft zelf geen verklaringen voor het fenomeen. Naast misschien de verharde relaties tussen de gemeenschappen in Nederland kan ook de soepelere Belgische wetgeving rond gezinshereniging meespelen in de verhuis. Het leven in Nederland is ook duurder en het is in België eenvoudiger om een eigen zaak te beginnen.
GVA.
Hopelijk zit daar veel jong lekkers tussen
Beste manier om het VB een halt toe te roepen, veel kinderen, veel kiezers