Los bericht bekijken
Oud 25 januari 2006, 10:40   #62
jan hyoens
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
jan hyoens's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 februari 2003
Berichten: 11.300
Standaard

Partij spant kortgeding aan

25.01.2006 - Zoals reeds eerder meegedeeld, heeft de universiteit van Gent op de valreep aan het Vlaams Belang laten weten dat het geen gebruik mag maken van een zaal van Het Pand voor de op vrijdag aanstaande geplande start van de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen.

Deze beslissing werd door de partij voor de Raad van State aangevochten. Gisterenmiddag laat mochten wij echter vernemen dat deze instelling zich onbevoegd verklaart en hierin het advies van de auditeur volgt die nochtans voor het overige alle argumenten die door het Vlaams Belang aangevoerd werden, bijtrad. Deze beslissing is zeer verbazend. Circa 1,5 jaar geleden had dezelfde kamer van de raad van State met dezelfde voorzitter in een gelijkaardig geval de studenten van het KVHV in het gelijk gesteld t.o.v. de UG.

Wat er ook van zij, de advocaten van het Vlaams Belang hebben gisterenavond nog een kortgeding tegen de academische overheid ingespannen maar deze keer voor een burgerlijke rechtbank.

Voor wat het Vlaams Belang betreft, blijft het volgende ordewoord van kracht: Of wij mogen vrijdag in Het Pand binnen of er wordt ter plaatse omstreeks 20.00u een betoging voor vrije meningsuiting op het getouw gezet.
U wordt verder op de hoogte gehouden.


Met vriendelijke groeten,


Namens het Vlaams Belang
Volksvertegenwoordiger Francis Van den Eynde
jan hyoens is offline   Met citaat antwoorden