Los bericht bekijken
Oud 25 januari 2006, 18:41   #1
JusticeLover
Banneling
 
 
JusticeLover's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2004
Locatie: Antwerpen
Berichten: 6.763
Standaard Nieuw actieplan voor Cyprus

Citaat:
Turkije heeft nieuw actieplan voor Cyprus

De Turkse minister van Buitenlandse Zaken Abdullah Gul heeft dinsdag een tienpuntenplan bekend gemaakt dat een einde aan de Cypriotische kwestie moet maken.

Turkije dringt er op aan dat alle betrokkenen in mei of juni onder auspiciën van de VN bijeen komen. Daar zou dan een "volledige en duurzame" regeling voor het verdeelde eiland moeten uitgewerkt worden. Voorts verklaarde Gül zich bereid om de Turkse zee- en luchthavens voor Cypriotische vliegtuigen en schepen te openen. In ruil zouden de sancties voor de Turkse republiek van Cyprus moeten verdwijnen.

Turkse Havens
Om kandidaat-lidstaat van de Europese Unie te worden moet Turkije alle lidstaten, ook Cyprus, vrije toegang tot de Turkse havens geven. Dit in uitvoering van het douane-akkoord met de 10 nieuwe lidstaten. Volgens het onderhandelingskader dat de Unie op 3 oktober 2005 goedkeurde, moet Turkije deze verplichtingen in 2006 uitgevoerd hebben.

Het Turks actieplan werd op de vooravond van het bezoek van de Britse minister van Buitenlandse Zaken Jack Straw publiek gemaakt. Straw kan bij de Grieks-Cyprioten momenteel op weinig applaus rekenen, want hij stemde ermee in om ook de Turks-Cypriotische leider Mehmet Ali Talat te ontmoeten. De eerste Griekse reacties op het nieuwe Turkse plan waren negatief. Zowel in Nikosia als in Athene was te horen dat het plan weinig nieuws bevatte.

VN
Reeds op 20 juni zou Ankara zijn plan aan de secretaris-generaal van de Verenigde Naties Kofi Annan overhandigd hebben. Die zou, aldus Gül, een grondige studie van het plan hebben beloofd. In 2004 was Annan de inspirator van een herenigingsplan voor Cyprus. [SIZE="7"]In een referendum werd het door een meerderheid van Turks-Cyprioten goedgekeurd, terwijl de Grieks-Cyprioten het afwezen.[/SIZE] Donderdag is in Davos een ontmoeting tussen Annan en de Turkse eerste minister Recep Tayyip Erdogan gepland.
De Amerikanen zijn van plan om Cyprus onofficieel te erkennen(�* la Taiwan), Ze mogen in ruil een base hebben in Cypurs..(dat Turkije jarenlang slaafke van Amerika heeft gespeeld, dat ze door oorlogen in het midden-oosten miljarden hebben verloren, zegt de Amerikanen natuurlijk niets)

Nu oefent GB druk uit op de Grieken. Het werd tijd ...

De Grieken hebben tegen hereniging op eiland gestemd, als beloning hebben ze mogen toetreden tot de EU. Ik snap niet wat de Eu wil, toenmalige Euro-commisaris Gunter Verheugen was tegen de toetreding van Grieks-Cyrpus tot de EU. Hij zei: er moet eerst vrede bereikt worden, dan pas kunnen we spreken over toetreding. Toegang tot Grieks-Cyrpus werd hem ontzegd ... Democratie op zijn Europees noem ik dat

Turkije wil dolgraag lid worden van de EU. Griekenland en Grieks-Cyprus zijn al lid, ze hebben vetorecht. Maw, Turkije moet alle initiatieven nemen, en toegevingen doen! Waarvoor? Met economische partnerschap zijn ze niet content. Het moet politiek zijn. Wat kan de problemen van de Europeanen Turkse bevolking schelen??? Turkije is volop aant groeien, ze zullen Turkije zelfs tegen houden.

Kunnen we geen Turan oprichten? Ze hebben ginder gas en olie. De bedrijfslieders in Turkije moeten voorrang krijgen bij contracten (ontginnen van grondstoffen, ..) Ze moeten ginder Turkse (primaire) goederen verkopen, én geen Amerikaanse of Russische! Turkije kan tegen zeer goedkope prijs olie,gas, .. kopen en moet niet van Russische en Iranese afzetters afhankelijk zijn. Turkije kan op haar beurt, werkgelegenheid creëren in die landen. Later kunnen we standaard Turks invoeren. (het moet NIET louter en alleen economische verbond zijn zoals EU).

Maar nee, daar willen onze generaals niets van afweten. Dat een jood Soros zoveel macht heeft in Centraal-Azië. Dat de joden noord-Irak hebben ingepalmd, zegt hem niet veel. Als Iran zich wil beschermen tegen eventuele Israëlische aanval, dan zijn ze weeral niet te spreken. Recent heeft ééntje gezegd dat 'Turkije' (praat natuurlijk voor zijn eigen) zich bedreigd voelt door Iran. Dat ze aanval op Iran zouden steunen ...

OVER MIJN LIJK!

Met wat houden ze zich bezig?

Willen de Grieken geen vrede, is goed. Turks gedeelte annexeren. Griekse grond zullen we maar (tijdelijk) respecteren.

Turgut Özal, ex-premier van Turkije, stelde voor om van Turks Cyprus een Las Vegas te maken. Hij zei tegen de regering in Lefkosa, gedurende eerste drie jaar zullen we al jullie kosten dekken. Ze waren tegen het plan.

Dezelfde premier zei paar dagen voor zijn mysterieuze dood: ik heb de Koerdische kwestie opgelost ... Özal was de tweede martelaar, eerste was Adnan Menderes.

Pas tien jaar later, na de dood van Özal, zijn ze begonnen met bouwen van casinos. Ze hebben ginder nachtleven, maar das dan al wat ze hebben. Geen degelijk infrastructuur, .. Dat is ook normaal. Een eiland is afhankelijk van handel. Ze hebben bijna 30 jaar embargo gemaakt. Het is nog altijd niet opgeheven! Ondertussen is het weliswaar wel wat versoepeld, ze mogen onder het toezicht van de Grieken exporteren naar Europa ..

Meeste Cyprioten zijn als gevolg van embargo (=armoede), naar Gb gevlucht. 75 % van de Turken in GB zijn van Cyprus. Er zijn heel veel succesvolle businesmannen van Cypriotische afkomst in GB. Slechts klein gedeelte heeft geïnvesteerd in Cyprus. We moeten het plan van Özal realiseren. Eens men embargo opheft, moet men met alles van nul beginnen. Oude gebouwen moeten zelfs vernield worden(kost geld,maar toch) ...

Cyrpus moet een beetje Hong Kong, een beetje Las Vegas van Turks imperium worden!

Laatst gewijzigd door JusticeLover : 25 januari 2006 om 19:07.
JusticeLover is offline   Met citaat antwoorden